Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy buszon a busz hátsó...

Ha egy buszon a busz hátsó részén alig vannak, akkor miért akar az emberek 90%-a az első ajtón felszállni?

Figyelt kérdés
Nem egyszer látom,hogy a 1.ajtót alig tudja a sofőr becsukni,mert a lépcsőn állnak,hátul meg üres a busz...Komolyan szeretném ezt megérteni.

2012. ápr. 16. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Általában az első ajtón KELL felszállni.

Nem az a tahó aki a lépcsőn nyomorog hanem aki lecövekel a busz közepén és nem mozdul csak nézi az üres hátsó részt!

:o)

2012. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
BKV-ról beszélek,ott elég kevés azon járatok száma,ahol első ajtós felszállás van.
2012. ápr. 16. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
nem a felszállással van probléma, nyilván amikor megáll a busz a megállóban, mindenki a hozzá közel eső ajtón próbál felszállni, és kintről nem is lehet látni, hogy hol mennyi hely van. A probléma azokkal van, akik már fent vannak, és nem hajlandóak egyenletesen eloszolni.
2012. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én míg a rohadt bkv-val jártam, szintúgy törekedtem mindig elől lenni, mert egy esetleges baleset bekövetkeztekor jobb, ha látod a dolgokat és feltudsz rá készülni. De amúgy igen, valóban ez a tömegközlekedés egyik nagy hátránya. Kényelmetlen, nyomorogsz. Hát ez van sajnos. :S
2012. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
szerintem csak simán annyi, hogy az emberek általában olyan magas szinten agyhalottak hogy nem képesek nézni a szemükkel és átvontatni a seggüket a hátsó ajtóhoz. plusz, mint ahogy az előttem szóló írta, sokan szeretik szivatni azzal a többit hogy beállnak az ajtótól egy méterre és elzárják az "utat" lehetőleg olyan módon hogy abszolut semmi esélyed ne legyen átjutni. a tipikus magyar szokások egyike, sajnos.
2012. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Lehet azért mert szeretik nézni a sofőrt,és gondolom tetszik nekik ahogy vezeti a buszt.
2012. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert birkák. Bővebben meg azért is mert ha leszállnak ,persze akkor is elöl, lehet közelebb lesz a metrolejáró vagy a kiskocsma ahová tartanak.Ha hátul lennének akkor le kéne gyalogolni egy teljes busznyi távot, igaz hogy már régen lenn lennének míg a többi birka az elsőajtón próbál levergődni, dehát ez van a barikák agya véges:D
2012. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 10 deka farhát ***** válasza:
87%
Azért, mert azt gondolják, hogy a busz eleje hamarabb ér a megállóba.
2012. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:)

Én a buszmegállótól pár lépéssel hátrébb szoktam megállni,így ahogy beér a busz,gyorsan fel tudom mérni,hogy egyrészt hol mennyien vannak a buszon,másrészt,hol mennyien akarnak felszállni. És ahol legkevesebben,arra veszem gyorsan az irányt.

2012. ápr. 17. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!