Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lekopott minden írás a bérlete...

Lekopott minden írás a bérletemről, pedig a tokjában tartottam, és vigyáztam rá. Így nem fogadják el, de ez nem az én hibám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A buszon nem volt gond, de nálunk az iskolában bejárósoknak van egy olyan lehetőség, hogy ha hóvégén leadom a megfelelő embernek a bérletet, az visszaadja az árát, és számlát is ad, stb. Rendszeresen élek a lehetőséggel, ebből szoktam új bérletet venni, mivel nemnagyon van rá pénzünk.


Most viszont valami újfajta bérletet kaptam előző hónap elején, amiről hóvégére mindenféle írás lekopott, kivéve a papír mintázata, de ami rá volt nyomtatva, az eltűnt. Mintha egy üres bérletespapír lenne, az igazolószámmal amit tollal kellett ráírni. Hihetetlen, de igaz. Nem tudom hogyan történhetett, szépen benne volt a tokjában, amit csak buszra való felszálláskor, és ellenőr esetén vettem ki a táskám egyik zsebéből. Persze így nem tudta elfogadni a nő akinek le kellett adni, ezért nem kaptam vissza az árát. Tudtam újat venni, de hosszútávon nem lesz így jó, ha mindig ilyen állapotba fog kerülni, mikor le kell majd adni, és én ezt az esetet sem szeretném annyiban hagyni, mivel rendeltetés szerűen használtam, nem az én hibámból kopott le. Ha ilyen panasszal elmegyek a buszpályára, szerintetek tudnak kezdeni vele valamit?


2012. máj. 5. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Volán bérleted van?

Nekem soha nem kopott le.

Ilyen drága lenne a bérleted h nem tudod saját pénzből megvenni?

Nekem nincs 1000ft se egy hónapra. Aki messzebb lakik annak max 2500 kb, aki ennél is messzebb az már kolis.

2012. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, volán bérletem van. Az új ilyen fehér. 2410ft a bérletem, anyagilag picit szarban vagyunk.


Nem az én hibámból kopott le, ilyenkor tudok valamit tenni? Csakmert ha nem, az konkrétan kib@szás szerintem.

2012. máj. 5. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Miután nem azonosítható, milyen bérlet volt eredetileg, bemondásra aligha cserélik be. Máskor ne tedd műanyag tokba, a gyengébb minőségű hőpapíros nyomtatványoknak nem tesznek jót bizonyos műanyagok, főleg nem melegben. És a bérletet is hivatalos forrásból vedd, mert a mostani simán lehet olyan gyenge hamisítvány, ami talán épp a te két hónappal ezelőtti bérleted volt. (Remélem a visszavásárlással kapcsolatban nem voltak illúzióid: az csalás célját szolgálja. Értem, hogy nehéz az anyagi helyzeted, de ebben a sajàt érdekedben sem kellene részt venned szerintem.)
2012. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én mindig reggel, a buszsofőrtől veszem a bérletet, fent a buszon. Biztos hogy nem hamisítvány. A visszaváltásnál mit értesz azalatt, hogy csalás célját szolgálja? Nem legális? Akkor miért van erre lehetőség az iskolában?
2012. máj. 5. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem legális! Csomó helyen visszafizetik a bérlet árát vagy annak egy részét. Amúgy én is azt mondom, hogy valami másik tokot kéne neki keresni.
2012. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szerintem az lesz, hogy csak simán összehajtom és berakom a pénztárcámba... mindenhol ez az egyfajta tok kapjató :/
2012. máj. 5. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!