Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyar ember miért nem képes...

Magyar ember miért nem képes a mozgólépcsőn JOBBRA kiállni?

Figyelt kérdés

Mást nem zavar?

Aki siet, képtelen elhaladni a sor mellett, mert mások elfoglalják az egész lépcsőt cseverészés közben.


A BKV is kiírhatná.


Ennyire nehéz ezt az apró gesztust megtenni és odafigyelni?


Azt már nem is kell említeni, hogy más országokban ezzel mindenki tisztában van....



2012. máj. 7. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert magyar és nem angol. Eddig csak náluk láttam hogy mindenki oda rendeződött volna, leszámítva a frissen bevándoroltakat és a turistákat..


Egyébként olyan minimális előnyre tudsz szert tenni, hogy szerintem nem éri meg közben gyalogolni.

2012. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Németország és Ausztria is tuti :)


Nem tudom, én nemegyszer késtem le metrót vagy buszt, mert a bájosan ácsorgó emberek miatt nem jutottam előre.

2012. máj. 7. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nagyrészt azért, mert valószínűleg az emberek 99%-a nem hallott még erről, ahogy én se. Másrészt még ha 5-10 másodperccel előbb is érsz re, a mozgólépcső nem azért van, hogy ne kelljen rajta menni, hanem, hogy levigyen? :S Legalábbis én így gondolom. Erre egy jó lehetőség lenne, ha mindig szabad lenne egy másik is, ami csak áll és simán lehet rajta közlekedni és nem zárnák le. Egyébként engem inkább az zavar, amikor majd hogy nem lelöknek a lerohanók.
2012. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

A magyarok nem ismerik a toleranciát.Sem a közlekedésben sem a kinézetek , hajviseletek terén és sem és még sorolhatnám.Nem ismerik a toleranciát.

Magyarország egy fél-perifériás ország nem centrum.A centrum országokban normális a társadalom és ismerik a toleranciát.

2012. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Mitől félperifériás és mitől centrum? Egyáltalán hogy kerül ez ide és mit jelent ebben a kontextusban?


Szerintem nem tolerancia kérdése. Egyszerű józan belátásból állnak máshol jobbra az emberek. Viszont az ellenkező logika is érhető lenne, mivel egyébként is keskenyek a m.lépcsők, szóval hiába áll jobbra akkor sem férnek el kényelmesen egymás mellett, meg persze a kérdés hogy mit nyer vele..

2012. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

A centrumot vedd úgy hogy I világbeli országok mint Japán , Kanada ,Ausztrália ,USA ,Nyugat-Európa egyes részei.

A perifériás országok a szegényebbek mint pl Etiópia.

Magyarország fél-perifériás és félig I világbeli de sajnos mind a kettő hátrányai érvényesülnek itt.A társadalom intoleráns és fejletlen.

2012. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez jó felvetés, mivel több európai országban én is találkoztam már vele, és jól működik a dolog.


"Erre egy jó lehetőség lenne, ha mindig szabad lenne egy másik is, ami csak áll és simán lehet rajta közlekedni és nem zárnák le."

Ez nem jó lehetőség, mert lehet hogy üzemzavar, vagy karbantartás miatt van lezárva az a bizonyos mozgólépcső, amit te nem biztos, hogy látsz, met a szerelők alatta vannak a szerviz alagútban.

Volt rá példa évekkel ezelőtt, a Budapesti metróban hogy elfelejtettek lezárni egy karbantartás alatt álló mozgólépcsőt, a rátóduló tömeg súlyától (a gravitáció hatására) az elindult, olyan sebességre gyorsult fel, (mivel kikapcsolt állapotban a motor nem fékezi, nem szabályozza a sebességét), hogy lent az utasok nem bírtak lelépni róla, nagyon sok súlyos sérülés lett a végeredménye.

2012. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetesen úgy értettem, hogy akkor nem kéne lezárni, ha egyébként semmi baja sincs...
2012. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Drága kérdező, a metró kb 5 percenként jár, mint ahogy a buszok is elég gyakran. Én mindig jót nevetek azokon, akik rohannak le mellettem a mozgólépcsőn, és utána ott állnak a peronon még egy jó ideig.. :D


Fogalmam sincs, miért kell így rohanni, mikor gyakran jár busz, metró..

2012. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Azoknak, akik nem értik:


1. Nyilván nem véletlenül találták ki ezt más országokban. Érdekes, hogy Londontól Bukaresten át Moszkváig rengeteg helyen alkalmazzák, de Budapesten nem*. Lássuk, csak miért!


2. Mindenkivel előfordul, hogy nem tud időben elindulni oda, ahová egy megadott időpontra el kell érnie. Igen, lehet, hogy csak elaludt. De az is lehet, hogy feltartották, közbejött valamilyen váratlan esemény. Tegye fel a kezét, akivel még soha nem fordult elő, hogy sietnie kellett volna valahová!


3. Márpedig, ha valakinek sietnie kell, akár a saját hibájából, akár önhibáján kívül, akkor minden perc számít. Igen, a metró CSÚCSIDŐBEN 2-4 percenként közlekedik. Node milyen gyakran közlekedik az elővárosi személyvonat, amire a metró végállomásán át lehet szállni? Igen, lehet, hogy csak félóránként, vagy óránként. Ha nem tartják fel az embert a mozgólépcsőn, ami miatt pont bevágódik előtte az ajtó és így pont nem éri el a vonatát, bukik 30-60 percet. Pedig csak jobbra kellett volna állnia valakinek.


Csúcsidőn kívül, de különösen késő este meg aztán külön bosszantó, amikor 5-10 percenként közlekedik a metró, hogy az ember egy apró jobbra sasszé elmaradása miatt ér haza (az átszállások miatt) akár 20-30 perccel később, mert pont lekési a metrót.


4. Most pedig az tegye fel a kezét, akinek nehézséget okoz átlagos telítettségű mozgólépcsőn jobbra állni! Tényleg, annyira apró mozdulat ez emberek és annyit tud számítani... Tegyük már meg egymás kedvéért! Attól nem lesz rosszabb a mozgólépcsőn nem siető embernek, hogy jobbra áll. De annak, aki siet, határozottan jobb.


Végül pedig annyit: a BKV utazási feltételeiben a mozgólépcső használati szabályainál szerepel olyan kitétel, hogy lehetőleg mindenki álljon jobbra. Ezen kívül egyes metróállomásokon is van erre felhívó felirat.


Tényleg csak egy kis minimális odafigyelés kérdése. Nem nagy dolog.

2012. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!