Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A wizzair repülőjegyei miszeri...

A wizzair repülőjegyei miszerint változnak?

Figyelt kérdés
mert az egyik nap 56000 lett volna a jegyem ma megcsak 36000 miszerint változik?! segitsetek:(

2012. máj. 8. 06:20
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
A fapadosok jegyárai az adott járat foglaltságának függvényében változnak, árverés jelleggel - a cél, hogy minél több pénzért tudjanak eladni egy repülőnyi helyet. Először kiírják olcsón, hogy a csóringerek (ne vegyétek rossz néven, én is az vagyok, 20e-ből jártam meg Madridot, mert többért nem ment volna) lecsapjanak rá, aztán ahogy közeledik a járat indulásának időpontja, úgy srófolják fel, számítva rá, hogy mindig lesz, akinek kevésbé számít az ár. A végén már a fullos társaságok árait közelítik, mert mindig van, akinek fontosabb, hogy adott időpontban el tudjon indulni, mint hogy full szolgáltatást kapjon a pénzéért. Aztán ha ez mégsem jön be, vagy a már lefoglalt helyek közül lemondanak párat, akkor van az, hogy "last minute" jelleggel még lejjebb viszik a jegyárat. Viszont ekkor már csak legfeljebb néhány szabad hely van, ezért ha vársz, hogy hátha még lejjebb viszik, akkor lehet, hogy elviszik előled az utolsó helyet is, és akkor már nem is tudsz helyet foglalni arra a járatra.
2012. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nagyon hallgass az előzőre. Össze-vissza változnak az árak. Annyi a lényeg, hogy vedd meg, ha neked megéri és ne foglalkozz azzal hogy később ugyanaz a jegy olcsóbb lesz. (Mert szinte biztos, hogy olcsóbb lesz később.. murphy törvénye:))


Általánosságban kb. 1-1,5 hónappal előtte a legolcsóbb. Bár persze vannak kivételek. Ha lehetne tudni, hogy mikor mi a legolcsóbb akkor senki nem venne drágán jegyet. :D

2012. júl. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is erre kerestem a választ, ezt találtam egy oldalon:


Mikor foglaljunk?


Meglepő, de a legjobb árú repülőjegyeket kedden kora délután lehet lefoglalni. Ha egy légitársaság ugyanis akciót indít, vagy csak csökkenti árait egy adott útvonalra, akkor azt általában hétfőn késő este teszi. Amikor a versenytársak ezt észreveszik, rendszerint hasonló lépésekről döntenek és árcsökkentésbe kezdenek, hogy reagáljanak a konkurencia akciójára. A döntés és a foglalórendszerbe való bekerülés között eltelik néhány óra és a hétfőn este, kedden reggel meghatározott akciós árak legkorábban kedden kora délután érhetők el a légitársaság honlapján, vagy a nagy foglalórendszerekben, mint például a Worldspan-ben. Ez tehát az az időpont, amikor a legjobbak az esélyeink a jó árakra. Az akciók rendszerint két-három napig tartanak, még akkor is, ha esetleg maradt szabad hely a repülőgépeken.

2012. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!