Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ennyire drága és egyre...

Miért ennyire drága és egyre drágább a tömegközlekedés? A színvonala csapnivaló. Várni is kell, ünnepnapokon, hétvégek alkalmával még többet. Én legalábbis sokallom a jegy- és bérletárakat! A vonatok mocskosak, stb..

Figyelt kérdés
A kerékpár nekem abszolút "bejön"
2009. jún. 26. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem a közlekedés drága, hanem alacsony az átlagkereset! Bécsben 1,6 € a metró, nem színvonalasabba a mienknél, Rómában 1 €, amiért 60 percet, hétvégén 90-et utazhatsz.

BKV- a sok ellenőr, és metróseriff bérét is mi fizetjük meg.

2009. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek az előző válaszadóval. Itt minden csak drágul, csak éppen a fizetés nem emelkedik. Relatív hogy kinek mi a drága. Ne félj, a politikusoknak biztos nem lenne drága egy 250Ft-os jegyet vásárolni, a havi 2.000.000 Ft-os fizetéséből.
2009. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy alacsony az átlagkereset, attól még magas arányaiban a közlekedés díja...a színvonala pedig...nincs. És ráadásul nincs semmi "kedvezmény". Úgy értem, pl. ha egy napijegy olcsóbb lenne Pesten, akkor biztos többen vennének és nem bliccelnének...de így röhejes drága.
2009. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
tudod mi a röhej? a szakaszjegy 240ft , tehát ha egy megállót megyek ennyibe kerül. Ehhez képes a távolsági buszra ugyanennyit fizetek pestről Dkeszire:-) Ja ha egy megállót megyek 240ft, ha végig a vonalon akkor 290. Kicsit irreális árak, tök felesleges volt bevezetni a szakaszjegyet. Szemtelenül magasak az árak a semmire.
2009. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szakaszjegyet nem volt felesleges bevezetni.

Viszont felesleges volt az árát ilyen magasra emelni.

2009. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Pest -Gyöngyös diák jegy 600FT volt utoljára amikor én mentem.


Pesten metróval átszállással oda vissza 700+ba jött ki ...


Elég jól ki van ez találva...

2009. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15:10-es én is úgy értettem, hogy amíg ilyen kis különbség van közte és a rendes jegy között addig felesleges szinte. Ha mondjuk százassal olcsóbb lenne, akkor azt mondom oké, de 40ft vagy 50 nem sok.
2009. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15:10-es vagyok!

Bocsi. Másképp értelmeztem.

2009. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!