Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mért olyan...

Németországban mért olyan drága a vonat? Esetleg, olcsóbb tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Freiburgból szeretnék Münchenbe menni és a vonatjegy 170 euro!
2009. jún. 12. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg azt is, milyen típusú a vonat! Az ICE pl. eszméletlen drága, bár tény, hogy szép, új, tiszta, gyors, de drága. A sima vonat szerintem sokkal olcsóbb. Kint élsz Németországban, vagy csak utazol?
2009. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vonat alapvetően drága Németországban. Államokon belül lehet trükközni, uh ha csak pl Bajoroszrágon belül utazol, akkor van rá kedvezményes jegy (bayernticket), 25Euró asszem.

Freiburgba viszont már sajna többet kell fizetni, ahogy előttem is írták, kerüld az ICE vonatokat és inkább a kis reionálisokkal, személyvonatokkal próbálkozz, de még sajna azokkal se lesz túlzottan olcsó...

2009. jún. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen drága.és ha nem IC-vel mész akkor a sok kicsi vonatra is közel ennyire jön ki a jegy. amit tehetsz hogy két tartomány jegyet veszel, egy BAden-Würtenberg és egy Bayer ticketet és akkor csak kis vonatokkal mész, de talán akkor vasárnap érdmes, hogy ne késseneke a vonatok, de ezzel a jeggyel nem ülhetsz IC-re . vagy menj el Singenig és onnan lehet van olcsobban járat.


mi stuttgartból- magdeburgig akartunk menni és két före oda vissza 440 € lett volna, autóval 200 €-ból simán kijöttünk.


ha többet utazol akkor érdemes a Bahn cardot venni, pl az apósom azt használ, mert rengeteget utazik és lényegesen olcsobb. egyébként a repülés olcsobb.

2009. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mindig vannak sparangebotok, ha valamivel elötte foglalod le a jegyet. Most azt nem ertem, ne haragudj, ha valmit elneztem, de megneztem a Deutsche Bahn honlapjan, ott nekem sparangebotra, a veletlenszerüen kivalsztott junius 25-re 19 eurot irt ki... ez azert eleg barati... ugy emlekszem + 2 euro a helyfoglalas....
2009. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én is a db.de-n néztem és nekem oda-vissza, normál felnőtt jegyre 168 eurot adott ki:s ez azért nagyon drága!
2009. jún. 13. 14:13
 6/8 A kérdező kommentje:
És egypk Németországban élek. A múltkor pl. Karlsruhe-ba utaztam (onnan indult Mo-ra a busz)az is oda-vissza 30 euro volt, és ez volt a kedvezményes jegy! Ha belegondolok, hogy Magyarországra a buszjegyem (oda-vissza) 60 euro...akkor ez egy kicsit elgondolkodtató...azért nem mind1, hogy Karlsruhe-Freiburg, vagy Karlsruhe-Budapest:S
2009. jún. 13. 14:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most néztem meg, ha előre megveszem a jegyet akkor 68 euro oda-vissza, de Karlsruhe-ban át kell szállni...akkor meg tudom azt csinálni, hogy Karlsruheba veszek vmi kezvezményesebb jegyet? Mert az még Baden-Würtember! És akkor megveszem Karlsruheból Münchenbe?
2009. jún. 13. 14:43
 8/8 anonim válasza:
én tudok olcsón jegyet vásárolni 3 hánapos elövételben akár gyerekisérettel is. /49 euro 1 ut / HA VALAKIT ERDEKEL IRJON EMAILT. 2-3 gyerek 15 éves korig ingyen utazhat 1 felnöttel.
2010. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!