Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire biztonságos éjjel a...

Mennyire biztonságos éjjel a BKVn utazni?

Figyelt kérdés
Újpestről a rokonoktól fogok a Reptérre utazni kedd éjjel, a gép 6kor indul, így 3kor el kell indulnom 914-es busszal majd át kell szállnom a 900-as buszra. Mennyire biztonságosak az éjszakai járatok, kell esetleg atrocitástól tartanom hétköznap éjjel? Ha valami gond lenne segít a sofőr vagy inkább vigyek gázsprét gond esetére?
2012. máj. 19. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Több ezren utaznak éjjel busszal. Azért nem kell balkánt vizionálni budapestre.
2012. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem lesz gond, ne aggódj.

Egyébként sem veszélyes, legalábbis nem mindig.

Hétköznap meg pláne nem fog abban az időben a város felé menni senki.

Nem tud valaki kivinni kocsival? Az MO-án 20 perc alatt ott lennél. Fontold meg, ha van rá mód. Esetleg taxi?

2012. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudnak kivinni, nincs kocsijuk. A taxi meg ~5e Ft lenne, megérdeklődtem, ennél a BKV azért jóval olcsóbb, én meg nem vagyok milliomos...
2012. máj. 19. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Kispesten lakok (útba esik a reptér fele) és rendszeresen (havi 5-6 alkalommal minimum) éjszakai járattal járok haza az éjszaka különböző időszakaiban (mentem már éjfél körül is, fél 4 körül is, illetve közben kb. minden létező időpontban).

Alapvetően a 914-es járaton szoktak biztonsági őrök lenni, bár itt megjegyzem általában ők is tehetetlenek a náluk kétszer nagyobb, ittas emberek ellen.

A lényeg, hogy még soha semmilyen atrocitás nem ért a buszon.

Voltak néha részeg emberek, de azok inkább a vicces kategóriába tartoztak. A lényeg, hogy nem kell félned, nem vészes.

2012. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy időben, pár éve rendszeresen jártam a XIII. kerületből a Dózsa György úti metrómegálló környékétől Csepelre éjjel 2 és 4 között. Atrocitás soha nem ért.

Éjfél és kettő között viszonylag sokan vannak a járatokon. Csütörtök-péntek körül rengeteg a buliba menő-jövő részeg tini, főleg a belvárosi részeken.

Meg vannak érdekes alakok... de nem foglalkoznak másokkal. De a nagy része az utasoknak normál hétköznapi ember, akiknek éppen akkor van valami dolguk.

Egyszer volt, hogy megtalált engem is egy részeg bácsi még a megállóban. Teljesen ártalmatlan volt, csak elkezdte nekem mesélni az élete történetét, én meg alig tudtam lerázni.

De tényleg ez volt a legdurvább eset, ami velem előfordult.

2012. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan mehetsz. semmi gáz, általában vannak még biztonsági őrök is fenn (jegyellenőrzés miatt főként,), de 99%ban rend van. a maradék 1% meg a nappalin is ugyanúgy fennáll.
2012. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát én biztonsági őrökkel soha nem találkoztam. De még BKV ellenőrökkel se az éjszakain.
2012. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a frekventált járatokon mindig vannak őrök. Én azon szoktam meglepődni, ha éppen nincsenek.
2012. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy ez azóta valami újítás. 3 éve nem jártam éjszakain, akkor viszont rendszeresen.
2012. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Hétköznap éjjel sztem jóval nyugisabb, mint mondjuk hétvégén, amikor sok fiatal hajnalban járkál haza, akkor tényleg szinte minden buszon van ellenőr. Hétköznap éjjel még sosem utaztam éjszakain, de 3 körül, amikor már többen munkába mennek, nem kell tartanod semmitől.
2012. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!