Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonattal szeretnék 40kg...

Ha vonattal szeretnék 40kg tömegű cuccot vinni (3 zsákban összesen) kell fizessek kézipoggyász méretet meghaladó viteldíjat?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a kézipoggyász az lehet ami elfér a tartón vagy ülés alatt ill nincs több mint 30 kg. Itt darabonként nincs több mint 30kg de összesen 40kg.
2012. máj. 22. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elbírod, viheted.
2012. máj. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha ketten mennétek, már megoszlik két főre...


Amúgy pedig elég valószínűtlen, hogy jön a kalauz a mérleggel és ellenőrzi, hogy most belefér a 30 kilóba vagy sem...

Tedd kofferba! Nem szórakoznak ilyesmivel.

2012. máj. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 10 deka farhát ***** válasza:
Esetleg illethet olyan megjegyzésekkel, hogy "ez nem tehervonat, kezicsókolom" :)
2012. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy az útipoggyászfeladás, mint szolgáltatás ca. 5 éve megszűnt, ezért szerintem elnézőbbek a kézipoggyász méretével szemben. Persze a lényeg az, hogy lehetőleg a csomagtartón vagy a két üléstámla között (IC vonat) férjen el a csomag.
2012. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szuper, akkor nem veszek ilyen plusz méretes jegyet vagy mit. Amúgy sima személlyel (flirt) megyek szóval nem hiszem hogy gond, max a kerékpáros részre teszem ott van hely plusz úgysem szoktak biciklisek lenni.
2012. máj. 22. 13:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy van poggyászjegy a túlméretes poggyásznak. Nem árt, ha vesz ilyent az ember, ha akkora cuccot szállít. Lehet, hogy a kalauz nem szól érte, de a fővizsgáló szólhat. Csak ez a jegy igencsak sokba kerül. De attól még a cuccot te viszed, ahol tudod, ha van bicajos rész, akkor szerencséd van, ha nincs, akkor szívás, mert neked kell vele nyűglődnöd úgy, hogy ne zavarjon senkit sem a cuccos.
2012. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szabályok szerint 30 kg poggyász vihető fejenként, de nincs náluk mérleg.
2012. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még valamit:

1. szerintem nem sokan vesznek ilyen jegyet

2. attól függ, mekkora a málha összméret, és hogy helyezed el

2012. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve: Szerintem ha vasgolyót viszel, akkor kis helyet foglal el, nem valószínű, hogy szólnak érte, de ha kereskedelmi mennyiségű tollpárnát viszel, akkor igen, mert az a fél fülkét elfoglalja, ha nem az egészet.
2012. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne pörögd túl a dolgot. Nehéz bizonyítani mérleg és centi nélkül, hogy túlméretes a poggyászod. Viszont az utastársakra tekintettel ne ülésre pakolj. Flirtön pl. ott az úgynevezett többcélú tér a mosdó közelében, ott a lehajtható üléseknél a mosdóajtó felőli oldalon le tudsz pakolni úgy, hogy ne legyen útban a cucc és még akár más is le tud fölé ülni. A panasz ez esetben szinte kizárt.
2012. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!