Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kérik utazás során az...

Miért kérik utazás során az 50 %-os kedvezményre jogosító igazolványt minden jegyellenőrzéskor?

Figyelt kérdés

Ez felesleges mivel a jegypénztárban váltott jegyen ha igazolvány nélkül vásárolom (nincs nálam ) feltünteti a pénztáros igazolvány nélkül vásárolt jegy és ilyenkor a vonatban elkérik (ez megérthető ) igazolom jogosult vagyok a kedvezményre.

Mi a célja ennek hátha elveszett útközben az igazolvány és akkor lehet pótdíjazni ?

Elsősorban MÁV dolgozó kalauzok válaszát várom.


2012. máj. 24. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Remélik hátha letudnak húzni..
2012. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a kedvezményt nem a jegyvásárláskor veszed igénybe, hanem az utazáskor.

Ha veszel a fél családnak kedvezményes jegyet, ellenőrzéskor kibukik, hogy ki utazhat kedvezménnyel és ki nem.

2012. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a jegyet nem tűzik hozzád, ha nem ellenőriznék a vonaton, akkor simán lehetne, hogy te megveszed a jegyet és odaadod a barátnődnek, aki amúgy nem jogosult a kedvezményre. Ha viszont a vonaton ellenőrzik, akkor az ilyen kiszűrhető.


Én inkább azt nem értem, miért kérik a pénztárnál az igazolványt. A párom hallássérült, így jár neki és egy kísérőnek 90%-os kedvezmény. Ezt a vonaton ellenőrzik is. De én nem vehetem meg a jegyet, mert mondjuk előző nap arra járok, és látom hogy nincs sor, mert nem adják ki, csak ha ő is ott van igazolványostul. Na ez nagyon nagy hülyeség szerintem.

2012. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez csak a pénztáros hülyesége, ki kéne adniuk igazolás nélkül.
2012. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt én sem szoktam érteni, amikor a pénztárban elkérik az igazolványt, hiszen a jegyek elvileg nem személyhez kötöttek egészen addig, amíg az ember meg nem kezdi velük az utazást (azaz felszáll a vonatra). Onnantól kezdve a jegy nem átruházható.
2012. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!