Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten vehetek diák...

Budapesten vehetek diák bérletet Miskolci Egyetem diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés
Van még olyan,hogy csak a bejelentett lakcím és az iskolám közötti távolságra használhatom a diákom? Mert Nyíregyházán lakom és Miskolcra járok suliba,de nyáron megyek Pestre és nem tudom elfogadják-e a diákomat ha ellenőriznek.

2012. máj. 26. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
a bejelentett lakcím é a suli közti távolság csak a levelezős képzésre vonatkozik, ha nappalis vagy akkor elvileg vehetsz diákbérletet,engem legalábbis nem büntettek meg
2012. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez két külön dolog.


HELYI közlekedésben (BKV MVK stb) bárki, bármelyik városban vehet diákbérletet, feltéve, hogy érvényes a diákja.


HELYKÖZI közlekedésben (MÁV Volán, BKV-HÉV) viszont csak a diákon feltűntetett lakhely és tanintézmény között váltható diákbérlet.


Azaz miskolci diákkal is vehetsz BKV bérletet, feltéve ha a diák érvényes.

2012. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy csak a levelezőre lenne érvényes...
2012. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érvényes a diákom,viszont levelezős vagyok. :( Akkor az most nem jó?:( Azt tudom,hogy pl Miskolcon buszra diák bérletet ezzel nem vehettem,mert levelezős vagyok. De nem tudom máshol is így van-e. Remélem nem!
2012. máj. 26. 01:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Levelezősöknek nem jár kedvezményes bérlet.
2012. máj. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az viszont baj!

Levelezőssel sehol nem vehetsz bérletet.

2012. máj. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
B*sszus de kár :(((( Azért köszönöm szépen a válaszokat! Jó éjt!
2012. máj. 26. 02:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Levelezős diákról az az alapfeltevés, hogy eleve azért levelezős, mert a munkáha miatt nem tudna nappalira vagy estire sem járni. Így egyrészt van jövedelme (így nem szorul támogatott bérletre), másrészt ritkán használná a bérletét az oktatási intézmény megközelítésére. Márpedig a diákbérletek kedvezményes ára pont az iskolába járás megkönnyítése érdekèben kedvezményes, márpedig egy levelezős pont e célból használná a legritkábban - azaz az állam inkább a munkába járást támogatná így, miközben ez a munkáltató feladata (ha a lakó- és munkahely nem egy településre esik).


Egy gond van ezzel a rendszerrel: ha valaki mégis munkanélküli és levelezős. Akkor bukik a logikája.

2012. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!