Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV sofőrök valami informáci...

A BKV sofőrök valami információt kapnak telefonon hogy mindig beszélnek vezetés közben?

Figyelt kérdés

Mindig nézem a sofőröket akik vezetik a buszt,villamost,trolit és általában 10-ből 8 folyamatosan mobiltelefonál,miközben vezet.

Lehet hogy valami közlekedési infót mondanak nekik,vagy forgalomirányítást?Mert gyakorlatilag az összes telefonál,mintha kötelező lenne.


2012. jún. 15. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ülj a busz elejébe és akkor hallod mit mond. és eddig úgy vettem észre h nagyrészt barátnő/feleség/baráttal beszélnek.

a központ az a rádión keresztül hívja

2012. jún. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Itt a nyár,lekerül a textil..


Miért nem a csajokat bámulod?

2012. jún. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolom van egy BKV-flotta, és anyuval, apuval, asszonnyal, gyerekekkel ingyen beszélnek. Majd a 2 ft-os adó ezt is megoldja.
2012. jún. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"a központ az a rádión keresztül hívja"


Igen, Ezek a beszélgetések 98%-a így zajlik le:


-DIR központ jelentkezz! ssssssstststststststtssssss

-Sststssszszszsssss DIR sszssssssssssstststst jelentlezik!

- De sstststtss fe ssststsstts ktet kaptam! sszsststtststss

- Beszélj hangosabban mert nem hallak!

- De sstststtss fe ssststsstts ktststststststset kaptam!

- Jó diktáld le a számod emrt szar ez a rádió.

- DEsstsststtsststttsFEKsttststststststsTET KAPTAM !!!!stststtststststststsst

- Nem értelek mondd a mobilszámod felhívlak!

- Jóó ststssttt mondom ststtstss.


És akkor mondja, és telefonon megbeszélik...

Nem mondom, hogy mindegyik ezáért telefonál, de a rádió egy hulladék...

2012. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem használnak headset-et?

Számomra teljesen érthetetlen hogy személyautósoknak nem lehet mobiltelefont kézben tartani,a hivatásos buszvezetők pedig egy kézzel tekerik a kormányt.

Magyarországon mindig valami tragédiának kell történnie ahhoz hogy valamire odafigyeljenek és változtassanak rajta.

2012. jún. 15. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem használnak, mert a BKV tiltja nekik, és megbűntetik.

Ahogyan megbűntetik a mobil kézbentartásáért is.

Ez ilyen ördögi kör a dolgozónak, a diszpécsernek el kell érnie ->rádió szar -> mobil -> headset nem szabad -> kézben tartva (ezt se szabad) ->bűntetés. De ha nem éri el a diszpécser azért kap szőnyegszélét.

Ne sajnáld tőlük ezt, 1000x gyakorlottabbak az autósoknál. Ők egy hónapban letekernek annyit mint más autós egy év alatt. Nehezen hiszem el, hogy a mobil miatt lenne baleset...

2012. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Magyarországon mindig valami tragédiának kell történnie ahhoz hogy valamire odafigyeljenek és változtassanak rajta."


pontosan így van.

2012. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nem 'sajnálat-nem sajnálat' kérdése.Ha egy sivatagban vezetné a 10 tonnás buszt egyedül,nem lenne gond,de a városban körülötte és benne is több száz ember van,ez nem más mint hazárdírozás más emberek életével.


A vezetés közben telefonálás pedig szintén nem gyakorlat-nem gyakorlat kérdése.Ezek teljesen bizonyított és megfigyelt jelenségek hogy minden ami nem vezetés az elvonja a figyelmet a vezetésről.Nem véletlen hogy a normális autókban multikormány van,ami azt jelenti hogy minden kezelőszerv a kormányon van,mert a statisztika kimutatta hogy az a pár tized másodperc nem figyelés is végzetes lehet amig a vezető az útról a rádió gombjaira néz és tekergeti,ezért rakták át a kormányra h ne kelljen el néznie az útról.

Tehát ez nem gyakorlat kérdése,hiszen itt arról van szó hogy nem 100%ban az útra és a közlekedésre figyel,hanem mondjuk 60% vezetés,40% mobiltelefonálás.

A gyakorlat alatt itt te rutint értesz,ami megint azért nem jó,hiszen a "kisujjamba van a vezetés" hozzáálls mellőzi az éberséget,ami a vezetéshez elengedhetetlen.


Én magam 20 éve vezetek és én sem használok headset-et mert szerintem még zavaróbb és figyelem elvonóbb mint a telefon,de nem is szoktam interurbán beszélgetést folytatni,csak kb ilyen 15 mpes helló szia mindjárt ott vagyok-ot.

De szerintem ez egy hivatásos járművezetőnek nem megengedhető.Értem amit mondtál hogy rossz a rádió és akkor ez ilyen 22es csapdája,de akkor mondja azt hogy félreállok hogy ne veszélyeztessem a közlekedés többi résztvevőjét és akkor beszélek a központtal.Ha emiatt 20 percet kések az nem az én hibám,hiszen kresz szerint járnak el.

Lehet h a központ ostoba és nem érti meg,de ha balesetezel telefonnal a kezedben,akkor ŐK LESZNEK az elsők akik a vizes lepedőt rád húzzák.

2012. jún. 15. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
ha félreáll akkor meg az utasok fognak anyázni h már megint késnek. erre tényleg nincs jó megoldás
2012. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Realista85 válasza:
Az a baj, hogy a Bkv sofőrök nagyon szem előtt vannak. Pl ha bemegyek egy bankba, nem foglalkozik senki azzal hogy az ügyintőzőn milyen nyakkendő van, milyen nadrág, kivel telefonál stb. Sajnos a buszvezetéshez mindenki ért, illetve azt hoszi hogy ért. Kritizálja a sofőrt, hogy hogy vezet, mit csinál, mi van rajta stb. Meg tudja ítélni hogy tud-e figyelni telefonálás közben (leginkább a headset-et szorgalmazom) vagy sem. Ha meg valaki nagyon félti a nyomorult kis életét, várjon egy másik buszt. De azt hiszem azért a baleseti statisztikák magukért beszélnek, meg az hogy a Bkv buszvezetők mennyi balesetet védenek ki napi szinten, ami nem is az ő hibájuk lenne... Azt gondolom a jót kéne nézni, nem mindig csak kritizálni. Nap mint nap küzdenek a forgalommal, a hülyékkel, sokszor a kötekedő utasokkal akiknek rossz napjuk van, a hihetetlenü szar műszaki állapotú buszokkal próbálják meg eljuttatni az utasokat a céljukig. Becsülük meg őket, és tisztelettel bánjunk velük!!!
2012. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!