Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV-s bérletigazolvány...

A BKV-s bérletigazolvány meddig érvényes?

Figyelt kérdés

Csak mert az enyémet nem töltötték ki. Csak az van ráírva, hogy 2007-ben állították ki, de hogy meddig érvényes, oda nem írtak semmit.

Láttam, most már van jó ideje más alakú igazolvány is. Nekem még a régi fajta van.

Ellenőrök soha nem szokták megvizslatni a lejáratot, csak felmutatom az elejét, hol a bérlet van és kész.


2012. jún. 16. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
10 évig
2012. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

A bérletigazolvány mindhárom megjelenési formája érvényes, a készletek folyamatosan kerülnek kifuttatásra.

Ára: 250 Ft


Az általános bérletigazolványoknál az érvényességi idő 10 év.

2012. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy a lejárati idő megszűnt. Addig érvényes, míg a száma jól látszik, a fényképről a használója jól azonosítható.
2012. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul tudod, 10 évig érvényes.
2012. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Igazad van, a tíz év a helyes. Közben beszéltem egy cégnél dolgozó ismerősömmel. Ő azt mondja, a tíz év igaz, de nem foglalkoznak vele. Ha alkalmas az azonosításra, elfogadják.
2012. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát ennek ellenére pár hete volt itt egy kérdés, hogy megbűntették mert nem volt érvényes az igazolványa...

Szerintem jobb odafigyelni, és lecserélni :) Mert a BKV ellenőrből nehezen nézem ki a lojalitást az utas felé. Ha más nem azért megbűntet, mert kap 5 perc munkaidő kedvezményt.

TV-ben is mutatták, a hajléktalanokat bűnttték sorba. Kérdezte a riporter, h úgysem fizeti be érdemes foglalkozni vele? Erre: hát 5 perc nekem, a többi meg... (nem érdekli)...

2012. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A jogszabályi változás - amely szerint a régi formátumú "Általános Bérlet Igazolvány" - csak meghatározott időtartamon belül érvényes - vajon ki van-e függesztve a járműveken /Utazási feltételek/ illetve a bérletárusító helyeken?

Mert magán az igazolványon nem szerepel!! Az én bérletem is 2007-es keltű, és csak a kiállítás dátuma szerepel rajta. (Azon a bérleten, amelyet elrongyolódás miatt öt éve lecseréltem, még szerepelt a lejárat dátuma. Az sem 2007 volt, hanem 2003!) A hátoldalán lévő tól-ig valószínűleg a célállomásokra vonatkozik (Dátum számára hosszú a hely!), amelynek elsősorban a HÉV-bérleteknél lehet jelentősége. (Természetesen a környéki autóbuszoknál is.) A bérletigazolványnak csak kihajtás után látható részén csak egy, elsősorban a bérletszelvényre vonatkozó, régen megfogalmazott sztereotip, figyelmeztető szöveg szerepel, valamint az, hogy a bérlet tulajdonosa köteles a nevét és a lakcímét a bérlet hátoldalára olvashatóan ráírni, de paradox módon ez a "hátoldal" a bérlet kívülről nem látható részén van (Ezért írtam azt, hogy régen megfogalmazott szöveg, talán 1966-os, amikor ezt a fajta fényképes bérletrendszert bevezették!), ami csak a tokból történő kivétel, kihajtogatás - mozgó járművön esetleg a bérletszelvény kiesése, mások által történő összetaposása, megsemmisülése vagy elvesztése árán - után válik láthatóvá.

2012. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 darujev ***** válasza:

Előző:

Minden péztárablakban kint kell lennie az új BKK-s Általános tudnivalók plakátnak, amin szerepel a 10 év, valamint persze a neten is megtalálható.

Ellenőrzéskor az ellenőr (BKK-s, BKV-s nincs már május 1 óta) nem 'büntethet' a lejárt igazolvány miatt, hanem a hátoldalára ráírja, hogy lejárt, valamint a dátumot és onnantól kezdve 8 naptári nap áll az utas részére új igazolványt csináltatni, ezen nyolc nap lejárta után viszont már pótdíjazhatnak.

2012. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az általános tudnivalókat tartalmazó plakát kifüggesztése elő van írva, megnyugtató.

Ha be is tartják, még inkább,

DE

azokon a bérletárusító helyeken, amelyek mellett naponta elhaladok, ez hiányzik. Az egyik a Forgách utcai Metró megálló, a másik pedig a Dózsa György úti. Mindkettőt alvállalkozók üzemeltetik - ha éppen ideiglenesen nem tartják zárva -, de nyoma sincs ilyen Hirdetményeknek. Megnéztem, ellenőriztem, hogy ne érveljek valótlansággal!!!


Őszintén mondom, arról, hogy az érvényességről szóló változásból csak a GYIK-ről értesültem, amikor egy kérdést kívántam feltenni, ugyancsak tömegközlekedés témában.


Gondolom, az aktuális szabályok követése a NET-en, nem szerepel az Utazási feltételek között!


Ha a buszokon a vezetőülést elválasztó plexi falon azonnal szembetűnő cédulácskával "riogatnak", hogy a pótdíj összege 16.000.- forint, ugyanezzel az erővel kifüggeszthettek volna egy olyan figyelmeztetést is, hogy időközben megváltozott a bérletek érvényességére vonatkozó szabály, és felhívják a kedves utasok figyelmét... Ez legalább annyira közérdekű lenne!!


2012-06-16 10:11-nek:

Mi lenne az a három megjelenési forma?.

Én csak kettőt ismerek (és tudok elképzelni):

- az állót - a hagyományos, régi fajtát - ahol felül a fénykép, alul - becsúsztatva - az aktuális szelvény

- a fekvőt, ahol fizikailag elválik az igazolvány és a szelvény.

2012. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" a fekvőt, ahol fizikailag elválik az igazolvány és a szelvény."


Ebből volt már 3 féle eddig kiadva. Nekem pl. az első design van :)

[link]


Első sorban látod.

2012. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!