Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik európai nagyváros...

Melyik európai nagyváros tömegközlekedése a legjobb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Megkockáztatom, hogy Budapesté.
2012. jún. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A Tengerész ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom szerint Párizsé. 14 (!!!) metró vonal volt úgy 10 éve amikor utoljára ott jártam, plusz autóbuszjáratok és a vasútvonalak amik átmennek a városon és megállnak több helyen. Mindezt egy akkor 3 euros 24 órára érvényes jeggyel igénybe vehettem akkor amikor egy euro 250 Ft volt, és ehhez kaptam egy térképet is, amivel elnavigálhattam. Minden francia tudás nélkül, csupán a színjelölések alapján. Egyszerűen nagyszerű volt!
2012. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A Tengerész ***** válasza:
64%
@1/2 Budapestééé? Jézusom tényleg ezt gondolod? A mocskos lepukkadt buszokkal, amik félóránként járnak? A belehányt lehugyozott ülésű villamosokkal? Az összesen kétésfél metróvonallal? Ha megkockáztatod is, azért pénzt ne tegyél rá ha fogadni kell!
2012. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na nem mintha minden nagyvárosban olyan kiváló volna a tömegközlekedés, hogy csak így szapulni lehessen a budapestit.
2012. jún. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Tapasztalatom szerint Madridé
2012. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hallottam, hogy lefedettség és átszállási lehetőségek szempontjából Budapesté a legjobb.
2012. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IgaziLulu121 válasza:
73%
Szerintem London 2 percenként megy busz metró is. Bár a Párizsin egyszer utaztam hágy gyors volt az biztos ;) a Budapesti hányadék. 12/L
2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Milan1909 ***** válasza:
100%
Járatsűrűségben és lefedettségben budapesti elég előkelő helyen van, ha tetszik, ha nem!
2012. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 wapo ***** válasza:
82%

Kétútköz.

Nincs tömeg és nincs közlekedés,de mégis eljutsz mindenhová. :)

Éljen a kerékpár és a robogó!!

2012. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
33%

Aki járt már Londonban az tudja hogy a Londoni a legnagyobb, és a leggyorsabb is. A legprecízebb !!!

Londonban 16 millió ember él és több mint 10 milllió használja minden nap a tömegközlekedést. Több ember használja a metrót és buszokat egy nap mint Magyarország lakossága. A metrók csúcs időben 2-3 percenként érkeznek.

A buszok csúcs időben 5 percenként érkeznek. Beléptető kártyákat használnak (a neve oyster card )ami jelentősen felgyorsítja a jegyváltást és szinte nullával egyenlő a bliccelők száma. A buszokon is !!! kell használni a beléptető kártyát különben fel se szállhatsz. A Párizsi metró sokkal lassabb és fele olyan precizitással nem működik. Ha elkaptam a jó hullámot hogy minden jókor érkezett 25 perc alatt a házam ajtajától, a munkahelyemnél tudtam lenni, pedig több mint 15km re laktam tőle !! Ez zseniális !!! Nem a 25 perc hanem hogy 10 millió embert 25-35 perc alatt eljuttat a munkahelyére!! Ehhez képest a budapestit nem említeném meg se mert ezzel csak a tudatlanságomat árulnám el !!

2012. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!