Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Júliusban lehet igényelni...

Júliusban lehet igényelni diákbérletet? (LENT)

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan gondom hogy lakóhelytől távolra járok iskolába évközbe bérlettel (50km) járok és most van valaki aki miatt feljárnék júliusban és augusztusban is. Viszont a jegy vevés folyton drága lenne.. Ezért szeretném kérdezni hogy Júliusban lehet-e igényelni kiemelt kedvezményű bérletet vagy csak tanév közben lehet?

Válaszokat előre is köszönöm.



2012. jún. 17. 21:37
 1/10 anonim válasza:
Veheted nyugodtan... én végeztem már májusban.. azóta is vettem és fogom is októberig, mert akkor van vége a diákigazolványomnak :)
2012. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

diákkal meg ilyenekkel nincs gond.. csak mondtak olyat is hogy mivel már nincs tanév nem is vehetek kiemeltet.. de az meg igen csak kéne.. :D

Köszi a válaszodat :)

2012. jún. 17. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet venni, én is először kérdeztem embereket, aztmondták nem merthogy nincs iskola, és ilyenkor nem készítenek ilyen bérletet.

bementem, kértem, és adtak, szóval van

2012. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem ez hülyeség, tavaly mikor gyakorlatra jártam egész nyáron ugyan úgy megvettem a diák bérletet, és senki nem kötött bele nem vittem nekik külön papírt se róla, hogy mi miatt kell a bérlet kiadták ők boldogok voltak meg én is :D
2012. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.. megnyugodtam ^^
2012. jún. 17. 21:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz diákbérletet bármikor, de csak iskola és lakhely között. Ezen a távon mindegy van-e iskola vagy nem veheted.
2012. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Még annyi hogy az ellenőr büntethet érte? mert elvileg csak akkor vehetnék(ma lett megkérdezve) ha nyári gyakorlatra megyek és arról is vinni kell mindenhova a papírt meg ellenőrnek is mutatni kell különben büntetnek..

2012. jún. 18. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem bűntethet érte. Ez egy marha nagy fas*ság hogy csak a gyakorlat helyére vagy iskolába...

Iskola-lakhely között bármikor vehetsz bérletet, semmi közül hozzá miért veszed...

2012. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá igazolás, és nem is büntethet meg érte
2012. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hol kérdeztétek meg? A bérletpénztárba? Ott is tudnak hülyeségeket beszélni, főleg ha valamelyik kivan okosodva... Akármilyen időközre vehetsz bérletet lakhely-iskola között (kiemelt kedvezményű 90% bérletjegyet!!!) diákjegyet (50%-os kedvezményű) pedig bármely viszonylatban korlátlanul, amíg iskolás vagy!! Ha meg megbüntetne az ellenőr - de úgysem fog, mert nem kötnek beléd, ha nem muszáj.. - akkor mondd, neki, hogy oké. Aztán elmész szépen elpanaszolod, hogy megbüntetett a semmiért jó esetben pi.án is rúgják az illetőt.
2012. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!