Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV-s havi diákbérlet igénylés...

BKV-s havi diákbérlet igényléséhez mi szükséges?

Figyelt kérdés

Olvastam bkv.hu-n, hogy érvényes diák kell hozzá, és annak a sorszámát kell ráírni. De bérletigazolvány is kell hozzá, ha igen ahhoz mik kellenek, illetve attól hogy nem pesten tanulok még ugye vehetek bkv-s diákbérletet.

Az is érdekelne, hogy most még gimis diákom van, de egyetemre fogok járni pestre, akkor eleinte még nem lesz diák, csak ez a régi, akkor ez még érvényes lesz, vagy csak 2012. aug 31.-ig érvényes?

A válaszokat előre is köszi.


2012. jún. 25. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

bérletigazolvány nem kell mivel ott a diákigazolvány és annak a számát kell írni a bérletre (normál bérletnél a bérletigazolvány számát kell ráírni).

bkv diákbérletet bárki vehet akinek van érvényes diákigazolványa.

az egyetemes részt azt nem tudom :)

2012. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell fénykép meg kb 300 ft. Ezzel besétálsz a tanlmányi osztályra,igényelsz diákot.Ez kb 1hó alatt elkészül. Annak a számát kell ráirni majd a BKV énztárban megkapott szelvényre. DE amig az nem készül el,igényelhetsz 200ft-ért ideiglenes.Érvényességben nem vagyok biztos,de szerintem nyáron még lehet hogy érvényes..
2012. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
bérletigazolvány diáknak nem kell csak felnőttnek azzal ne foglalkozz. persze h vehetsz bkv bérletet attól még h nem vagy pesti. nem tudom pontosan meddig érvényes az előző diák de azt hiszem h októberig,de ha majd oda jársz az egyetemre kérhetsz ideiglenes diákot amíg nem jön meg a rendes.a bérletre a vonalkód alatti számot kell majd beírni.ára 3850 ft.
2012. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A középsulis diákod 2012 okt 31.-én 24 óráig érvényes lesz.

Ezért NE kérjél ideiglenest. Főleg azért mert pénzkidobás főleg meg azért mert 1000000 lesznek első hetekben a tanulmányi osztályon és feleslegesen állnál sorba :)


Bérletigazolvány NEM kell hozzá, az csak a felnőtt bérlethez kell. Neked a diákod számát kell majd ráírni. Ha megjön az új, ne zavarjon, a bérlet érvényességének végéig a régit használd. (Hacsak a diákod későn érkezik meg, és a bérlet okt 31 után még érvényes lesz. Ebben az esetben 250 ft ellenében egy bkv pénztár kicseréli majd. De nem elsz rá szükség szerintem.)

2012. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se kérj ideiglenes diákot, teljesen felesleges. A gimis diákkal elutazgatsz október végéig, addigra pedig - ha időben beadod az egyetemista diákigazolvány igénylésedet - úgyis megérkezik az új diákod. Bérletigazolvány a diákbérlethez egyáltalán nem kell.
2012. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint félreértettetek. Kell a bérletigazolány/ugyanolyan mint a gimis. [link]

Nem kell bérletet csináltatni a pénztárban.

Nekünk annole kellett adni a középiskolai igazolványt,ezért irtam hogy csináltasson ideiglenest,mert az azonnal elkészül... (2perc kb) A lepontozott.

2012. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bocs, az előző válazsolók válazsát nem olvastam. A diákigazolvány a következő év októberéig érvényes, de ha addig nemn kjapod meg(ami lehetetlen, csak kivételes esetekben történik meg), akkor meg úgyse nézi meg a bkv. AZ, hogy hol tanulsz, az nem érdekes, ha kell bkv bérlet, akkor veszel. (EZ olyan, mintha pl tesód itt lakna és jöttél látogatóba és szeretnél bérletet. ezt nem gátolhatják meg)

Az se baj, ha nem írod rá a diákigazolvány számát, mert én 3 éve buzs, villamos, metró, busz, busz -szal járok suliba és vissza. csak a metrónál kérik és ott se mindig. A legtöbb ellenőr bezsélget és néha rád is szólnak, hogy ne told a képükbe, mert beszáélgetni szeretnének, ebből több van, minthogy rádszólnak, hogy írd rá a számot. Összesen rám 3szor szóltak, hogy írjam rá a diákom számát, d azért nem büntethetnek meg. (egyszer egy sparos matricát raktam a bérlet tetejére és elfogadták, de volt olyan, hogy viccből októberben előző áprilisi bérletet mutattam be és azt közelről megnézte, de nem zavarta, tehát ilyen szintű az ellenőrzés a metrón, többi járműnél meg max évente 1szer találkozol ellenőrrel és az csak megnézi, hogy van-e).

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam. Odamész egy bérletárulóhoz és kérsz egy bérletet, beteszed a diákigazolványtokodba és mehetsz is utazni. (a bérletigazolványt a boltban adják, az egyenlő a bérlettel)



Bocs, ha mindent túl dedósan írtam le, de örülök, hogy segíthetem.

ÉS AZ BIZTOS? HOGY OKTÓBERIG ÉRVÉNYES A DIÁK

2012. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!