Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Személyin látható életkorral...

Személyin látható életkorral vagy oktatási azonosítóval (OM kártya) lehet utazni vonaton diákjeggyel?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs még diákigazolványom, ideiglenes igazolványt meg már nem adnak, illetve nem foglalkoznak most ezzel.

Elfogadja a kalauz a fent említett lehetőségek közül valamelyiket?


2012. jún. 27. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Ha 18 felett, akkor miért nincs MÉG diákod? Most felvételizel az eredetit elhagytad szintúgy az ideiglenest ami helyett nem adnak másikat?

2012. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az OM kártya nem ad semmilyen infót arról, hogy van-e tanulói jogviszonyod, így az biztosan nem jó erre a célra. A személyid alapján pedig megállapítható, hogy tanköteles korú vagy-e, de ettől még kell rendelkezned diákkal a kedvezmény igénybevételéhez - az, hogy tanköteles korú vagy, csupán a diákigazolvány évenkénti érvényesítésének (matrica) kötelezettsége alól mentesít.


Tehát mindenkèpp szerezz be egy diákigazolványt. Ha most felvételizel, akkor a tanulói jogviszonyod június közepével lejárt (ha jól tudom), így diákot csak a következő iskoládtól/egyetemedtől tudsz majd beszerezni, addig teljesárú jeggyel ill. vonaton hétvégén 33%-os kedvezménnyel tudsz utazni.

2012. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

11:53

Elhagytam a diákigazolványomat, a pótlására még nem került sor.


13:19

Köszönöm a válaszod, szerencsére már megoldottam, mégis adtak ideiglenes papírt.

2012. jún. 28. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!