Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit az a pótjegy vonatjegy...

Mit az a pótjegy vonatjegy vásárláskor?

Figyelt kérdés
2008. máj. 1. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

a pótjegy önmagában kiegészítést jelent.

sok minden lehet.

pl. van egy jegyed, de másodosztályra és te elsőn akarsz utazni. van jegyed, de te közben rájöttél, hogy mégis tovább akarsz utazni.

van jegyed, de te közben nem normál vonaton akarsz utazni, hanem ic-n.

stb.


ha konkrétan arra kérdezel rá, amit be szoktak mondani, mármint "csak ptjegy váltása mellett vahető igénybe", az azt jelenti, hogy meg kell venned a jegyet, ami kerül amibe kerül és mellé még venned kell egy pótjegyet arra a vonatra. Ez helyjegy is egyben.

2008. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%
Nekem azt magyarázták itthon a szüleim, hogy vannak olyan vonatok, ahova pótjegy kell: ez azt biztosítja, hogy legyen ülőhelyed a vagonban. Tehát csak korlátozott számú jegyet adnak ki és természetesen csak egy megadott járatra szól. Ezenkívül van olyan is, ami nem csak helyet biztosít, hanem megadja, hogy melyik kocsi melyik székére ülhetsz le. Az előbbi a pótjegy, az utóbbi a helyjegy lenne. Viszont pl. az IC-hez adott "helyjegy"-re is az van írva, hogy IC pótjegy. De amit írtam az nem 100% Remélem megértitek amit leírtam ;D
2008. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!