Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vidékről Pestre ha elszeretnék...

Vidékről Pestre ha elszeretnék menni dolgozni (diákmunka), akkor a Volánnál kapok 50%-os bérletet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Diák vagy, szóval teljesen mindegy az utazásod apropója, jár az 50%.
2012. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A diákbérlet 90%-os, a jegy 50%-os. Téged ha a lakóhelyed vidéken, iskolád Pesten van, megillet a diákbérlet. Egyéb esetben (vidéken laksz, másik vidéki városban tanulsz) csak 50%-os diákjegyet vehetsz vidék-Pest útviszonyra. Állítólag lehet valami papírt kérni és úgy tudsz bérletet is venni.
2012. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A diákbérlet helyközi közlekedésben nem 50, hanem 90 %-os kedvezményű, azonban csak a lakóhely és az iskola székhelye szerinti település között váltható. Jeggyel utazhatsz, 50 % kedvezménnyel.
2012. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben és köszönöm!Az 50%-os jegyet értem,csak a bérletet eddig nem értettem.Sajnos ez nem jön össze,90%-os bérletet nem kapnék,mert az iskolám a lakóhelyemmel kb 5km-re van.

MÁV-nál mi a helyzet? Ott a bérlet 90% (ha van 50%-os),arra mik a feltételek?

2012. jún. 30. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Mávnál ugyanez a feltétel csak iskola és a lakhely közé jár a diákbérlet 90% kedvezménnyel.


50%-os bérlet nem létezik sehol Magyarországon.


Dolgozói bérletet vehetsz bárhova vagy diákjegyet minden nap.

2012. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Aha,értem.:( Sajnos a jegyekkel nem érné meg.Vidéken (ahol lakom)kevés a munkalehetőség.Nyárra feltételen szükségem van pénzre.

Semmi esély nincs akkor erre? Milyen a dolgozói bérlet?

2012. júl. 4. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

A dolgozói bérlet ugyanolyna mint a 90%-os diák, csak pont 10x annyiba kerül... Mert ott a 86%-át a munkáltató köteles fizetni...


Ha jegyekkel nem éri meg, akkor az nem a te munkád...

Én is jártam le mindne nap vonatal Gyömrőre, Budapestről, mert bizony az sem Kánaán :) 1,5-2 óráig a vonatjegyért dolgoztam :D Ez van...

2012. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, ha van érvényes diákigazolványod.


Erről a 90%-ról én nem is tudtam. Mindig jegyet vettem. Igaz naponta nem jártam haza csak hetente. 200 km-t végigülni Volánnal az kb 4 óra. Vissza ugyan annyi. Az napi 8 óra lett volna csak az utazás.


"Mert ott a 86%-át a munkáltató köteles fizetni..."

Elvileg! Nekem a munkáltatóm megmondta, hogy törvényileg járna, de ne is kérjem, mert nincs rá pénzük, nem fogják kifizetni. És a legszebb az egészben hogy állami helyen dolgozom. Így kénytelen vagyok teljes árú jeggyel ingázni és a nem túl magas bértábla szerinti fizetésemből kifizetni azt. Ha belegondolok, én is majdnem heti két napot csak azért dolgozok, hogy a hétvégi hazautazásomat kifizessem.

2012. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!