Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hamar megszoktátok?

Hamar megszoktátok?

Figyelt kérdés

A budapesti tömegközlekedésre gondolok. Hamar megszoktátok ezt a nyüzsgést,nem okozott gondot a tájékozódás?


Gondolok itt olyanokra, aki keveset járt pesten azelőtt, és mondjuk vidékről költözött fel Pestre.


Válaszokat köszönöm előre is!


2012. júl. 15. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, hamar megszoktuk.
2012. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tájékozódással sosem volt gondom. 18 évesen használtam először a Pesti tömegközlekedést és egyből kiigazodtam mindenen. A nyüzsgés meg nem zavart mert az itt vidéken is van főleg a reggeli buszokon. Persze már a fővárosban lakom de már fél éve nem használom a tömegközlekedést mivel céges autóval járok be dolgozni, igaz nem éppen a legelőnyösebb bent a városközpontban autózni, de nem tudok mitcsinálni ha a munkámhoz van kötve.
2012. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hamar megszoktam, a tájékozódással meg sose volt gondom. Hidd el, itt még egész jó a helyzet. Egyszer voltam Isztambulban, és ott van olyan, hogy a megállóba egyszerre 4-5 tömött csuklós busz áll be, mindegyik más járat, és ugyanúgy fél perced van eldönteni, hogy melyikre szállsz fel:)
2012. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én még most vidéken élek, de ha Pesten járok nem okoz különösebb gondot. Persze meg kell néznem 1-2 dolgot, de el még nem tévedtem.
2012. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tősgyökeres pestiként inkább csak pár tanácsot adnék:

1. Ha van rá időd, ragadj meg egy térképet és utazgass kicsit a városban, akár konkrét cél nélkül is. Így fogsz a legjobban képbe kerülni.

2. Használd az online útvonaltervezőket bátran, nagyon hasznosak és pontosak is, bár a kisebb terelésekkel nem számolnak.

3. A menetrend a barátod. A megállókat illetően legpontosabb információkat a megállókban elhelyezett menetrendekből szerezheted. A buszokon elhelyezett iránytáblákon ritkán, de hiányzik egy-egy újabban létesült megálló.

4. Ne bízz meg az elektronikus utastájékoztató eszközökben. Sajnos sok rajtuk a téves infó.

5. Kérdezz bátran, főleg a személyzettől. A stílusuk nèha kissé unott, vagy flegma, de segítenek.

6. Ha végleg eltévedtél valahol, keress egy megállót. A menetrendben keress egy nagy M betüvel jelölt megállót (pl. Kálvin tér M). Ez a metróállomást jelöli (a H betü pedig a helyiérdekű vasút megállóit). Utazz el odáig és ott már biztosan találsz részletes térképet.

2012. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy NE oda szállj semmilyen járműre, ahol leszálláskor legközelebb lesz a kijárat/zebra. Az emberek a lustaságot a kényelem elé helyezik, esetleg háromszor akkora embermennyiség is van abban a kocsiban, amely magasságában forgalmas állomás kijárata van.

Háromkocsis villamoson a középső kocsit, Combino-n (4-6-os villamos) a villamos közepét javaslom, metrón Örs felé, Örshöz közel semmiképp ne szállj az első vagy második kocsiba. A HÉV-eknek is általában az első kocsijuk a sokkal zsúfoltabb, mint a többi, mert a megállókban elől van a zebra.


Megéri az a plusz 10-20 de maximum 30-40 méter séta (maximum fél perc), hogy ne a tömeg közepén utazz, hanem az eggyel arrébb levő, kongó kocsiban.

2012. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!