Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nyugdíjasok mit hisznek/képz...

A nyugdíjasok mit hisznek/képzelnek magukról? Hogy Ők többek nálam? Miért tolakszik be az ÖSSZES elém?

Figyelt kérdés

Igen, lehet kicsit erős a kérdés elsőre, de kicsit mérges vagyok.

Nem vagyok tutyimutyi, aki nem tudja eldönteni, hogy le/fel akar-e szállni!

Oda megyek az ajtó elé, szállnék fel, de ők oldalról bevágnak elém a táskájukkal, és lépcsőnként(ált 3 lépés) 4 mp-ig tart mire felszállnak. Én meg állhatok lent,. és már nyomja a csengőt a buszos, hogy csukná be, iparkodjak már.

Múltkor pár centin múlt hogy a lábam oda ne csukja az ajtó...

Én felszállok fél mp alatt kb, Najó ha nagyon lazán veszem 1 mp alatt.

Nem értem miért nem bírnak várni kemény 1 mpet és utána vánszorogni fel utánam.

Egy öreg nénire kevésbé fogja rácsukni az ajtót a sofőr, mint rám, fiatalra.

Leszállásnál megint, oda megyek jelzek, megállok az ajtó elé, látja mindenki hogy szállnék le, erre bevág elém, és beáll elém... Ha meg leszállásnál szállnék le, meg se várja, hogy lépjek 1 lépcsőt, már fogja a korlátot, és húzza fel elém a táskáját...-.-'

Nagyon utálom ezt!

Mégis miért képzelik azt, hogy nekik kijár az első fel/leszállás joga?

Csak mert "végig dolgozták azt életüket én meg lóf***t se tettem eddig az országért?


TUDOM! nekem se jár ki, hiába gondolom azt, de nagyon zavar.

De könyörgöm Ők nyugdíjasok, nem járnak időre se iskolába, se dolgozni, akkor miért ennyire sietősek, hogy vágnak be az ember elé?


Ha nyugdíjas leszek esküszöm, hogy előre fogom engedni a fiatalokat, nem pedig bevágok eléjük mert "én idős vagyok, kijár nekem!"

Miért csinálják ezt!???



2012. júl. 16. 13:34
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:
86%

Nem mindegyik csinálja. Mint ahogy nem mindegyik diák vágja le magát az ülésre, amihez épp odabotorkált a nénike, hogy leülhessen.

Nem akarom senkinek sem a pártját fogni, de az éremnek két oldala van, az emberek pedig nem egyformák.

2012. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Tudod kedves, én már nem bírok ott állni, a mozgó járművön, hogy kapaszkodjak no meg a megállásjelzőt is nyomkodjam, meg a szatyorkámat is.

Ezért szép nyugisan az ülésen ülve megvárom, míg Te Kedves Kérdező jelzel a vezetőnek. Hát persze, hogy igyekszem leszállni, nehogy már a vezető énrám csukja az ajtót!!

Az a barom nem nézi, hogy ott egy öregasszony, aki szintén még le akar szállni, ha az idő annyi, akkor ő csukja azt a fránya ajtót.


Ne minket bánts, ha a vezető megvárná, míg mindenki, Te is és én is, (saját tempónkban) le-fel szállnánk, és csak azok után zárná az ajtót, biztosan nem szemétkednék elébed!

2012. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Igen, létezik az agresszív nyugdíjas típusa. Aki reszketve áll a botjára támaszkodva, de ha jön a busz, akkor letarolja mindenki lábát a banyatankkal és botját hóna alá csapva száguld. Mert neki szabad, mert ő ennyi éves, és a fiatalnak különben sem lehet semmi baja. Nyugtasson a tudat, hogy ők fiatalnak is törtetők voltak, nem az öregséggel kapták-szerintem.
2012. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem épp a lassúságuk miatt félnek attól, hogy lemaradnak, vagy fent maradnak, ezért mindent bevetnek. Amúgy tudom, hogy szép dolog az előzékenység, de én sem nagyon értem sokszor minek kell megadni az elsőbbséget annak aki lassabb. Sokkal hatékonyabb, ha nem tart fel mást. Pl. gondolok arra ,hogy az ajtónál, kijáratnál, bejáratnál előre engedem az időset, aztán meg ott toporgok a háta mögött, mert még kikerülni sem tudom. Ha meg átsurranok előtte az ajtón, akkor csúnyán néz, pedig semmivel nem lett hátrébb. Tudom, értem, hogy ez illem, de bizonyos esetekben értelmetlen.
2012. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt valóban az idősebb jogán teszik, merthogy tiszteletet várnak el.


Másrészt biztos van olyan is, hogy a magány, megkeseredés és némi szellemi leépülés miatt elvesztik a szociális érzéküket, és egyszerűen nem vesznek tudomást senkiről. Én is láttam már nem egy öreget, akik úgy szórják a szemetet maguk körül, hogy körül sem néznek látja-e őket valaki. (Ahogy a majmok ejtik le a banánhéjat, ahol éppen vannak.) Nem akarok általánosítani, de sajnos van ilyen. Nem igazán tudsz mit csinálni. Legközelebb próbálj meg segíteni neki felszállni oldalról.

2012. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Én is segítettem már fájós lábú nénikének a buszmegállóba menni a végállomáson, de mikor látta, hogy mindjárt indul, elkezdett engem húzni az úttest közepén futva. Mikor mondtam, hogy menjünk fel a járdára, mert elüt valami, akkor közölte, hogy az neki nem számít.

Ennyit erről. :D

2012. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

13,50-es vagyok!

Szóval kedves kérdező, ne háborogj, mert amikor még én is fiatalabb voltam, nekem is voltak az akkori idősekkel kapcsolatban ugyanilyen gondolataim, esetenként én is morogtam. Ma már többször észreveszem, hogy akárhogyan szeretnék, a lábaim nem úgy mozdulnak, ahogyan régen, én képtelen vagyok olyan frissen lelépni, ahogy azt a forgalom ritmusa megkívánná. De ha a vezetők ezt nem veszik figyelembe, valamit ki kell találni.


De hidd el rólam azt is, hogy a panelban, ahol élek, bizony már inkább én mondom a fiataloknak, hogy menjenek el mellettem nyugodtan, és én is megyek a saját tempómban a lépcsőn.

De buszon, villamoson egy-egy megállóval később leszállni, mint kellene és visszafelé gyalogolni csak azért, mert a vezető az orrom előtt bezárta az ajtót? Inkább őket kellene egy kicsit megpiszkálni és nem az időseket. Nem gondolod?

2012. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
heh...
2012. júl. 16. 17:59
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, én meg a metrón épp azt tapasztalom, hogy a fiatalabbak tolakszanak be elém rendszeresen az ajtó nyílásakor, mintha én nem is ugyanúgy a metróra várnék, hanem mondjuk a hullámvasútra.

Nem vagyok nyugdíjas egyébként (fiatalos 40-es), de sokszor már azt hiszem, hogy láthatatlan vagyok, legalábbis a metró biztonsági sávján belül tutira.

2012. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
36%
Én is utálom a tolakodó véneket! A buszhoz tud szaladni, de a buszon már teszi a remegő öreget. A legrosszabb hogy a többsége csak unalomból buszozik csúcsidőben és sietnek, csak azt nem tudom hova 65felett...
2012. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!