Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sürgős! Légyszi gyors válaszok...

Sürgős! Légyszi gyors válaszokat. Budapestről szeretnék eljutni a Szerbiai városba Krusevac-ba. Tudnátok segíteni? Ha lehet nagyjából árat is írjatok. (Diák)

Figyelt kérdés
Budapestről szeretnék ebbe a szerbiai városba eljutni. Nézegettem menetrendeket de semmi érdemlegeset nem találtam. néztem úgyis hogy Pestről Belgrádba vonattal, onnan busszal Krusevacba. De nem tudom hogy működnek a dolgok. Tényleg sürgős lenne!!!! Nagyon megköszönném!!!!!!

2012. júl. 16. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a Stalać-Kruševac-Kraljevo vasútvonalon nincs személyforgalom. Mindazonáltal Stalaćig el tudsz jutni akár közvetlen kocsival is, tehát átszállás nélkül naponta egyszer, továbbá belgrádi átszállással naponta még egy alkalommal. A pontos menetrendért látogasd meg a www.bahn.de oldalt. A www.serbianrailways.com pedig a szerb vasút hivatalos oldala, szintén nagyon hasznos.


Stalaćtól csak 15 km Kruševac, szerintem stoppal biztosan megoldható, de nem lennék meglepve, ha esetleg Stalać állomáson lennének taxik vagy (mini)buszok, amik bevisznek Kruševacba. Ha mondjuk az éjszakai vonattal mész Budapestről, akkor délelőtt 11-re már ott vagy Stalaćban és a helyiektől meg tudod érdeklődni, mi merre hány méter. Legeslegrosszabb esetben sétálsz 3-3,5 órát a városig.

2012. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, találtam egy helyi információs portált, a Kruševac Online-t, ezen van egy menetrendi kereső itt: [link]


Nem tudom, mennyire friss és megbízható az információ, de a dátum az oldal alján tavalyi. Lehet, hogy azóta frissült az adatbázis, lehet, hogy nem, mindenesetre egy év alatt olyan nagyon durva menetrendi változások nem lehettek. Mindenesetre ha érvényes ez a menetrend, akkor mindkét vonathoz, amivel Stalaćba érkezel, van buszcsatlakozás, bár az nem világos, hogy az állomásnál vagy valahol a településen belül máshol. Így éjjel 1:45 órakor érkezik Kruševacba egy busz Stalać felől (tehát onnan kb. 1:30 órakor indulhat), illetve napközben 11:30 órakor és 12:20 órakor (ez Stalaćból kb. 11:15-ös és 12:05-ös indulást jelenthet). Emellett persze van még egy csomó másik busz is Stalać és Kruševac között.

2012. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! délelőtt 11-re odaérni szimpatikus, éjjel nem akarok Szerbiában sétálgatni mert nem nagyon mernék, főleg nem az etnikai zavargások miatt.:) Igazából ez lenne az első hogy egyedül mennék egy ilyen hosszú távolságra. Ezért vagyok nagyon bizonytalan. Még azt se tudom hogy jutnék vissza. Illetve körülbelüli árakat sem tudok. És 18 éves vagyok.:D Úgyhogy nagy fába vágtam a fejszém, de nagyon sürgős lenne.
2012. júl. 17. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a délelőtt 11 órás érkezés lenne a szimpatikusabb, éjjel sokkal kisebb az esélyed arra, hogy információt szerezz például a busz indulási helyéről, mint nappal. Egyébként Szerbiában nincsenek etnikai zavargások már régóta, amire te gondolsz, az Észak-Koszovó, ami a mai napig zűrös ebből a szempontból - de az meg már nem Szerbia (igaz, ezt a szerbeknek ne hangoztasd).


Visszafelé már jóval könnyebb dolgod lesz. Ha jól sejtem, nem véletlenül mész oda, mert ráböktél a térképre, így bizonyára lesz, aki segít neked megtervezni a visszautadat. Meg igazából te magad is el tudsz menni a buszpályaudvarra informálódni. A vasúti menetrendet pedig már itthon meg tudod nézni és a jegyedet megvenni.


Pontos árat nem tudok mondani, a MÁV-Start Belgrádig 15 euróért árul jegyeket egy irányban korlátozott számban, illetve korlátlan számban oda-vissza 32 euróért, míg a montenegrói tengerpartig, Barig 66 euró a menettérti jegy. Nyilván valahol a kettő között lesz a jegyed ára, oda-vissza. A busz pedig néhány száz forintnak megfelelő dinár.(Dinárt váltsál itthon szerintem és lehetőleg ne a turisták által sűrűn látogatott helyeken vagy pályaudvarokon, mert ott általában rosszabb árfolyamot kapsz csakúgy, mint a bankfiókokban. Stalaćban nem biztos, hogy lesz pénzváltó, illetve inkább biztos, hogy nem :)

2012. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit tennék hozzá, hogy a Beograd Spezial jegy oda-vissza másodosztályon 26 euro, aktuális MÁV árfolyamon 7540 forint, ez 30 napig érvényes, tetszés szerint választott vonatra.


Olyat még nem tapasztaltam, hogy elfogyott volna, ha biztos az utazás, érdemes lehet ilyet venni, mert az egyetlen nagy hátránya, hogy nem visszaváltható.


Jó utat kívánok!

2012. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De miért kellene bemennie Staćra? Lejön vonattal Belgrádig, onnan meg van egyenesen busszal Krusevacra. Miért kell komplikálni?
2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!