Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehetséges hogy egy keresztőzé...

Lehetséges hogy egy keresztőzésben egy vonatnak STOP táblát tesznek ki?

Figyelt kérdés
Dorog fele mentünk busszal, amelyik úton mentünk, abba torkollott egy másik út, velünk párhuzamosan ment a vasút. A kereszteződésben volt lámpa, a "vasúti kereszteződéses" (fehér - piros piros) lámpa viszont le volt takarva, a vonatnak pedig mindkét irányból ki volt téve egy-egy STOP tábla. Azóta ezen gondolkodom, hogy létezik-e ilyen, hogy a vonatnak meg kell állnia egy kereszteződésben, hogy elsőbbséget adjon... :S Vagy lehet csak azért volt, mert - ha jól tudom - felújítás van a szakaszon, és a kisebb gépeket nem érzékeli a sorompó?
2012. júl. 19. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a vasútra nem a közúti jelzőtáblák érvényesek, ők szemafort használnak, valószínűleg a vasúti átkelő STOP-tábláit forgatták el huligánok.
2012. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehetséges. A vasúton a STOP tábla nem létezik, mint jelzés, tehát hiába is tennék ki a pálya mellé. Egyébként sem szokás az, hogy szintbeli kereszteződésben a kötöttpályás jármű adjon elsőbbséget. Valószínűleg a fénysorompót javítják vagy kiiktatták, helyette került ki a STOP-tábla (amire amúgy van mód), csak valakik okosak voltak és elforgatták, mer' az menő.
2012. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, mert tényleg nem hallottam még ilyenről, mivel a vonatnak még a rendőrnek meg mentőnek se kell elsőbbséget adni, akkor gondolom másnak se... :D
2012. júl. 19. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Dorogon :) Ott valóban a "vonatnak" vannak kitéve most stop táblák. Azírt írtam idézőjelben, mert a vasút mentén közlekedő teherautóknak rakták ki. Felújítják a vasúti pályát ezért közlekednek most ott teherautók.

De természetesen normálisan nincs ilyesmi, a vonatra a kresz táblái nem vonatkoznak.

2012. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" helyette került ki a STOP-tábla (amire amúgy van mód), "


Nincs mód. Vagy fedezni kell vagy kikapcsolni, utóbbi esetben a jelzést nem adó készülék egyben STOP táblaként is funkcionál. Helyette nem tesznek ki STOP táblát, hiszen fényjelző készülék olyan kereszteződésben van, ahol ez előírás. Ehelyett önkényesen senki nem tehet ki STOP táblát, még javítás esetén sem.


Amúgy van olyan eset, amikor a vonat ad elsőbbséget közútnak. Vagyis hivatalosan nem elsőbbséget ad, ugyanis vasút és közút között nem definiálható az elsőbbség fogalma. Azonban ha a közúti átkelőn bármely ok miatt tartósan villogó fehér fény jelenik meg, és az nem szűntethető meg, akkor a vasúti jérművel a kereszteződés előtt meg kell állni, és csak akkor szabad továbbhaladni, ha a járművezető meggyőződött arról, hogy áthaladásával a közúton közlekedőket nem veszélyezteti.

2012. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felújítják a vasúti pályát és az ott dolgozó gépeknek van kirakva, mint ahogy előttem írták.
2012. júl. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként pedig van olyan, hogy a vonatnak meg kell állnia egy kereszteződés előtt, de nem elsőbbségadás céljából, hanem azért, hogy az áthaladást jelzőőrrel fedezhessék. Ilyen helyeken Á-betűs jelző van kitűzve az átjáró előtt és a vonat minden esetben megáll, az áthaladást fedező személy (pl. tolatásvezető, jelzőőr, jegyvizsgáló) leszáll, megállítja a közúti forgalmat (pl. tárcsával vagy ha van sorompó vagy fénysorompó, akkor annak működtetésével), a vonat áthalad, majd a sorompó felengedés vagy a fénysorompó fehér villogóra állítása után felszáll az illető a vonatra és csattognak tovább.
2012. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Javasolt a KRESZ 39§ tüzetes tanulmányozása valamint a MÁV F2 tanulmányozása.

Előttem leírták amúgy a választ pongyola fogalmazással.

2013. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!