Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Olyankor amikor fél órát...

Olyankor amikor fél órát késik a vonat, lehet igényelni a visszafizetést? Mármint mennyit kell késnie a vonatnak hogy visszaigényelhessük a pénzünk?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm a válaszokat. L/16
2011. márc. 15. 19:05
1 2
 1/12 bp1985 ***** válasza:
28%
Magyarországon vagy, itt semmi nem az ő hibájuk. Ha az ő hibájuk, akkor is találnak valami kifogást, hogy mégse kelljen fizetniük. Amúgy van vmi törvény, de pl személyvonatnál nem fizetnek, csak a hellyegyesnél.
2011. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Helyjegyessel utazom, akkor igényelhetem ?
2011. márc. 15. 19:15
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Helyjegyes vonatnál 15 perc után, de csak a helyjegy árát, illetve van, amikor annak is csak bizonyos százalékát adják vissza.
2011. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

10 perc késés után visszakapod a pénzt. Amikor leszállsz, menj oda a pénztárhoz és vissza kell adják. De ügyelj arra, hogy tényleg csak helyjegynél adják vissza, tehát pótjegynél (ugyanolyan, csak drágább :D) nem.

Egyébként én már kaptam vissza pénzt. És most nem volt vihar vagy ilyesmi, ha jól tudom.

2011. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

nem fogják visszaadni csak ugy

haver vissza akarta kérni és az irodán elküldték az annyába h ne reklamáljon inkább örüljön h kihasználhatta a várót XD

2011. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4 helytelen válasz után ha megengeditek:


Csak feláras vonatoknál van visszatérítés, általány-kártérítésnek nevezk.

Felár alatt értendő a pót-és helyjegy, a helyjegy, és a pótjegy is, illetve ezek kedvezményes változatai.

30 perc késés után 25% míg 60 perc késés után 50% igényelhető vissza.A visszatérítés alapja a menetjegy ára+ a felár, vagy bérlet esetén az azonos távolságra szóló menetjegy ára, felnőttbérlet esetén teljesárú, diákbérlet esetén 50%-os.


A kártérítést igényelni kell, a honlapról letölthető, vagy az állomáson átvehető nyomtatványon. 30 napon belül megnézik, hogy mennyit késett, és visszaküldik a pénzed utalva vagy postán, ahogy kérted.

Emellett ha az utolsó vonat ment el a késés miatt szállásdíjat is térítenek a meghatározott mértékben ezesetben számlával kell igazolni a költségeket.

2011. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tovabba ha jol tudom van olyan lehetoseg is, hogy bizonyos keses felett elallhatsz az utazastol, es ilyenkor a jegyet kezelesi koltseg levonasa nelkul kotelesek visszavaltani (ez mintha minden vonatra igy lenne).
2011. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Előttem elég jól leírták a szitut.

Nos, én tavaly végigjártam... A vonat 65 percet késett, (eleve később indult) IC volt. érkezéskor bekopogtam a jegyes nénihe, és adott egy igazolást, hogy késett, meg egy lepedőt, h töltsem ki.

A lepedő kitöltéséhez az Elvira böngészése is ajánlott...

Szó mi szó, leadtam a papírt ügyfélszolgálaton, rá 2 hónapra kaptam egy emailt, hogy bocsi, sokan vannak rajtam kívül, de sínen van a dolog :) rá 2 hónapra kaptam egy papírt, hogy igen, elismerik, és ezért átalánytérítést kapok ami 25% Azaz 140Ft, mert 90%-os jeggyel utaztam.

Aztán eltelt még 2 hónap és Tényleg megérkezett a pénz!!!

Szóval ez van most.


Régen... ha késett 15 percet az IC, akkor a pénztárnál azonnal visszaadták a teljes pótjegy összegét! De rájöhettek, hogy így nem lesz miből végkielégítéseket fizetni.


Szóval nem is az összeg miatt csináltam végig, hanem egyszerűen érdekelt mi aszokás mostanában...

2011. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" De rájöhettek, hogy így nem lesz miből végkielégítéseket fizetni. "


Nem.

Az EU kötelezte a szolgáltatókat hogy az EU-ban egységes elvet követve 25 és 50% átalány kártérítést fizessenek a feláras vonat 30 vagy 60 perc késése után.

2011. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Csak eppen az eu tobbi reszen nem kesnek a vonatok 60 percet minden masnap.....
2014. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!