Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mióta van AVR a 3-as metrón?

Mióta van AVR a 3-as metrón?

Figyelt kérdés
Elmagyaráznátok még, hogy pontosan hogy működik ez az egész, a lényeget tudom, hogy a gép gyorsít és lassít, de honnan tudja, hogy állomás jön stb...
2012. júl. 19. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor 1990 óta működik az AVR a 3-as metrón.

Pontos működéséről pedig ezen az oldalon minden infót megtalálsz:

[link]

2012. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a működése részletesen:

[link]

Nagyon régóta van, mióta egy embert látsz a vezetőfülkében.

2012. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De akkor miért verték olyan nagy dobra a magyar oldalak az osztrák automata-vezetést, ha ez Magyarországon már elég régóta létezik?

A világon inkább az AVR a jellemző, vagy inkább a manuális vezetés (keletebbre és nyugatabbra egyaránt kíváncsi vagyok)


Mégvalami: zöldek kiosztásra kerültek köszönetem jeléül :D

2012. júl. 19. 22:02
 4/6 Lev Jeremejev válasza:

Bata István könyvében azt olvastam, hogy 1984 óta van az AVR, azaz amióta az É-D -i vonal már az Árpád hídig jár.


A nyugatot leszarom vastagon, keleten, ahol én jártam például Kijevben és Moszkvában egyvezetős üzemmód van és valamilyen a MÁV vonatbefolyásolójához hasonló berendezés, Szentpétervár pedig részben automatizált a zárt peronos állomások miatt, de itt is egy motorász gépészkedik.

2012. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De akkor az a lényeg hogy ez a "robotpilóta" nem egy nagy durranás.
2012. júl. 20. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha elolvasod a linket, ami az #1-es meg a #2-es válaszban is van, abból kiderül, hogy az AVR (egyébként Average Vehicle Ridership) nem egy konkrét robotpilóta, csak egy menetrend optimalizáló rendszer. Ennek van jeladója (egy szőnyeg a sínek között) egy érzékelő, egy adatfeldolgozó meg ki tudja még hányféle részrendszere. A pesti metró jeladója 1976 óta ott van a helyén. Képzelheted, milyen korszerű! Az AVR-ek Trabantja, a bécsi meg egy Lexus!
2012. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!