Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a BKV a bliccelők miatt van ilyen állapotban? És elhangoznak olyan kérdések az baj, hogy jegyet kell venni? Az nem lenne baj ha normális áron lenne. Többen ezért bliccelnek!

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal többen vannak akik jegyet-bérletet vesznek, mint akik nem egy utasokkal teli buszon a többségnek rendbe van a jegye-bérlete, 1-2 bliccelő van.

Ez elég minimális a gond, hogy az évek alatt széthordták a bevételek nagy részét és így nincs tartalék.


2012. júl. 21. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Én kb.1-1,5 éve ellenőrként dolgoztam,de eljöttem.Most máshol dolgozom minimálbérért.És megveszem minimálbérből a bérletet pedig még más kiadásom is van.Viszont vannak olyanok is akik megvehetnék a bérletet vagy jegyet,de inkább bliccelnek és ez az ami szomorú és felháborító.


Pl.A minap utaztam a buszon velem szemben egy csinos korombeli nő kosztümben,tortával,és márkás mobillal a kezében csak akkor lyukasztotta ki a jegyét amikor jött az ellenőr,vagy sorolhatnám az öltönyös úriembereket is..

2012. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Nemcsak a bevételeket lopták el, de értelmetlenül költöttek hülyeségekre. Most pedig elég agresszívan próbálják beszedni azt a pénzt, ami már régen nem jelenik meg a tömegközlekedésben, mert én például nem nagyon látok utasokkal teli buszokat. Biztos van, de rengeteg a majdnem üres járat és még a metrón is van hely.

Szerintem olcsóbb terület-alapú bérletekkel és átszállójegyekkel akár még működhetne is, csak akkor meg kellene szüntetni a pazarlást, viszont akkor nem lehetne virtuális számokat bemondani, hogy ezért milyen fontos a BKV és azonnal adjanak pénzt.

Szóval nem az a célja, hogy működjön, hanem, hogy lopni lehessen és Dávidka homokozhasson.

2012. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A szomorú és felháborító az hogy a teli húsosfazekat kiürítették és most az utasokkal szemétkednek, én is csináltam már így akkor lukasztottam.

Meg ha át kelet szállnom és oda vissza utaztam bizony csak egyik irányba lukasztottam visszafelé nem csak ha ellenőr jön. Soknak tartottam az oda viaszút árát.

2012. júl. 21. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Valószínűleg nem 1 ember bliccel és valószínűleg nem évente egy alkalommal. Nyilván nem a bliccelők miatt tart ott a BKV, ahol, de ez egy szolgáltatás, aminek ára van. Ha nem tetszik, akkor be lehet ülni a kocsiba... ja, azt is tankolni kell... hát ez ilyen, marad még a bicikli, ill. a gyaloglás.

2012. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző, még jó hogy mondod. "Sajnos" túl sok az ostoba ember, aki nem fogadja meg ezeket a "fantasztikus" tanácsokat. Gyalog és biciklivel biztos soha nem látott gyorsasággal elérsz a nagyvárosban, különösen Budapesten a kívánt helyre még ha 20 km-re is van a lakhelyedtől. Lehet okoskodni meg osztani az észt, miközben tudod hogy úgysem lesz ebben a dologban semmi változás. Még jó hogy világmegváltó nem akarsz lenni.
2013. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszoló szerint - aki ex-ellenőr - az nem szomorú, hogy csoportokba verődött cigányok gyakran még csak jegyet sem vesznek amikor utaznak? Vagy egyetlen járaton sem találkozott ilyenekkel? Velük senki nem mer kezdeni még közterületesekkel sem?
2013. ápr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!