Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nemzetközi vonatjegyet bárhol...

Nemzetközi vonatjegyet bárhol lehe váltani?

Figyelt kérdés
Ha Grazba akarok menni, keresnem kell "nemzetközi jegyirodát" (az hol a búbánatban van?), vagy bármelyik pu-n megvehetem. Vagy ha Bolzanóig akarok.
2012. júl. 21. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemzetközi pénztárban tudsz nemzetközi jegyet venni.
2012. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hiába írom be a keresőbe, hogy nemzetközi pénztár/jegyiroda, nem ad ki semmit hogy hol van ilyen. Ahol én lakom, nincs, tehát el kellene mennem mondjuk Budapestre, hogy vegyek egy tetü jegyet Grazba?
2012. júl. 21. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagyobb városokban szokott lenni nemzetközi pénztár. Nem tudom hol laksz, de pesten mindenképp tudsz venni.
2012. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, bárhol, ahol van nemzetközi jegykiadása. A MÁV-Start honlapján részletes listát találsz ezekről a pénztárakról. Egy-két nagyobb állomás kivételével egyébként a belföldi pénztárak végzik a nemzetközi jegykiadást is, de korántsem az összes!
2012. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sikerült találnom végre egy listát: [link]


Én Veszprémben lakom, oda az van írva: "előzetes egyeztetés után" ad ki a belföldi pénztár nemzetközi jegyet. Mit kell ezen egyeztetni?! Mintha az űrbe akarnék menni komolyan.

2012. júl. 21. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem az űrbe akarsz menni, de azt tudnod kell, hogy Veszprémben nem sűrűn vásárolnak a népek nemzetközi jegyet. Arra a heti 2-3 nemzetközi jegyre a vasút nem tart fent külön embert hanem a belföldi pénztáros szolgál ki.


Az előzetes egyeztetés annyit jelent, hogy odamész, megmondod mi kellene, és adott esetben nem kapod meg azonnal. Valószínőleg egy grazi jegyet azonnal megkapsz. De kérhetnél moszkvába is hálókocsi helyfoglalással, az már kicsit bonyolultabb lenne. Azon időre nem vonhatod ki a belföldi pénztárost a forgalomból, mert a belföldi utasoknak kell jegy.

Ilyenkor azt mondja fáradj vissza holnapra vagy délután addigra készen lesz a kért jegyed.

2012. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Megeresztesz egy telefont, mielőtt kizarándokolnál az állomásra és elkészítik a jegyedet. Nyilván a belföldi pénztárban nem ért mindenki a nemzetközi jegykiadáshoz, ezért fontos, hogy amikor jössz a jegyért, legyen ott kompetens személy.

2012. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!