Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nemzetközi diákigazolvánnyal...

Nemzetközi diákigazolvánnyal lehet-e olcsóbban vonatjegyet venni Szlovákiában?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erről van szó?:


[link]


[link]


A Szlovákiában kiadottakra érvényes a vasúti közlekedés, távolsági buszok, helyi közlekedés igénybevétele esetén a kedvezmény:


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem Szlovákiában kiadott sajnos:(
2012. ápr. 6. 08:24
 3/13 A kérdező kommentje:
De a mienk is épp így néz ki (románia), arra nem adnak kedvezményt akkor, csak a szlovákra?
2012. ápr. 6. 08:27
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a választ..

:)

2012. ápr. 6. 08:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy pontos legyek:


Az biztos, hogy a Szlovákiában kiadottakra érvényesek a fenti kedvezmények, de arról nem írnak, hogy mi a helyzet a külföldiekkel. Ezért nem írtam a külföldiekre vonatkozóan a kedvezményt. Erre nem tudok válaszolni, hogy ezekkel mi a helyzet.

2012. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem.:) Már ez is jó, hogy ennyit tudtál segíteni, hálás vagyok. Így van reményem hogy hátha:D

Köszönöm!

2012. ápr. 6. 08:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Azóta a kérdést többek között elküldtem e-mailban a Szlovák Vasúttársaságnak is (Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. – ZSSK, e-mail: info@slovakrail.sk). A válasz a következő volt:


„A nemzetközi ISIC igazolvány nem érvényes a vasúti szállításban a kedvezményes jegyek vásárlására, az utas a teljes viteldíjat fizeti.“


A magán-vasúttársaság (RegioJet) még nem válaszolt.

2012. ápr. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Válaszolt a RegioJet magán-vasúttársaság is, éspedig a következőket:


Jó napot,


nagyon örülünk hogy Ön érdeklődik a szolgáltatásaink iránt.


Jelenleg elfogadjuk a külföldön kiadott ISIC igazolványokat, és ezek elegendőek a kedvezmény alkalmazásához. A kedvezmény érvényesítése esetében a tarifa a RegioPlus 50, vagyis 50%-os a kedvezmény a viteldíjból.


A kedvezmény megadásának a feltétele, hogy az igazolvány érvényes legyen, rajta legyen az utas fényképe.


Abban az esetben ha az utazás május elején lenne esedékes, még próbáljon meg érdeklődni április végén, hogy a körülmények nem-e változtak meg.


Üdvözlettel:


Matej Babič

az info team tagja

–––––––––


Még megjegyzem, ez a magántársaság csak nemrég lépett be a piacra Szlovákiában és egyelőre csak egypár vonalon üzemel.

2012. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem...:)

Ez valamivel biztatóbb.

A RegioJet csak Szlovákia területén belül közlekedik? Mert rákerestem az interneten, de úgy látom csak bizonyos helyeken állomásozik:(

Ááh, sehogy sem akar ez összejönni..

2012. ápr. 15. 02:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a RegioJet vasúttársaság honlapja:


[link]


[link]


Itt ki kell választani az „ISIC“ esetet (a Passengers alatt).


Amúgy feltettem a kérdést a szlovák GyK-ra:


[link]


A kérdés:


Szlovákiában melyik vonalakon közlekednek a RegioJet vonatok?


Egy romániai diáklány (Romániában tanul) szeretné igénybe venni az utazási kedvezményeket az ISIC igazolványra. Mivelhogy a Szlovák Köztársaság Vasútja nem nyújt kedvezmény külföldi diákoknak, de a RegioJet igen, érdekelne, hogy melyik vonalakon közlekednek.

2012. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!