Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A HÉV-re hogy kell venni a...

A HÉV-re hogy kell venni a (kiegészítő) jegyet?

Figyelt kérdés
Ha én a Batthyány térről szeretnék menni Szentendrére (majd vissza), akkor a pénztárban csak veszek 2 db 15 km-es jegyet, vagy be kell mondani, h. én Szentendrére szeretnék menni (meg vissza)?

2012. júl. 26. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Tudsz a vonaton is a kalauztól.
2012. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 darujev ***** válasza:

Jónapot kívánok, Szentendrére szeretnék kérni egy kiegészítő retúr/menettérti jegyet. Köszönöm, viszlát.


Hivatalosan akkor vehetsz kiegészítő jegyet a kallertől, ha olyan helyen szállsz fel ahol nincs pénztár, vagy az már nincs nyitva. Ha kettőt kérsz, az kettő, mintha két embernek vennél egy irányba.. nem menettérti. Az endrei vonalon csak Endre van 15 kilométerre, de igazából, ha úgy kérsz mint nyitómondatomban kezdtem az a legjobb, ha diák vagy mondd azt is.

2012. júl. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Visszafelé bár csak Békásmegyerig jövök, de tudtommal az is a 15 km-es díjkategóriába esik, szóval mindegy.
2012. júl. 29. 12:24
 4/6 darujev ***** válasza:
100%

Sok jelentősége nincs már válaszolnom, de igen. Ha van budapesti jegyed/bérleted az ugye a város(közigazgatási)határig érvényes, ami azon a vonalon pont Békásmegyer.

Annyi, hogy péztárosi, jegyvizsgálói szemmel amikor Batyin, Margit/Árpád hídnál veszed a péztárban a jegyet a jegy alsó részén, ahol 1-16 ig vannak a számok és egy J a péztáros az egyest ikszeli, az az állomáskód a pesti vásárlásnál. Ha egyes van ikszelve tudja a jegyvizsgáló, hogy bent lett véve, kell, hogy legyen hozzá valami pesti, ha Békáson akkor kettes, nem kell semmi pesti már, hiszen a határon vette. 6 Pomáz, 8 Szentendre, ha ott veszed pénzárban azt ikszelik. (16-ig a kevei vonalon vannak az állomáskódok)

De nagyon ráérek, hogy ennyit írkálok :)

2012. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben megtörtént, egy retúr jegyet kértem Szentendrére. 2 jegyet kaptam, 2 db 15 km-eset, ami pont jó volt, mert Szentendréről Békásmegyer is ebbe a kategóriába esett.
2012. aug. 4. 21:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Közvágóhídtól ráckevéig szeretnék eljutni biciklivel. Hogyan tudok jegyet venni ha a közvágóhidi hév végálloáson nincs jegypénztár?
2017. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!