Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én érzem magam Afrikában,...

Csak én érzem magam Afrikában, amikor vasútra kell szállnom?

Figyelt kérdés
Egy az, hogy a vonatokon meg lehet halni a melegben, öregebbek, mint az országút, drágák. Ezt még úgy ahogy elviselem, de amikor Budapestről Salgótarjánba napi egy vonat megy, vagy amikor a kis falumban Hajdúbagoson, és sok más településen nemrég megszüntették a vasútat, ami miatt a falu fele nem tud munkába járni, vagy amikor 170 perc késéssel érkezett meg a vonat Ózdról Sajókazára... akkor tényleg nem Európában érzem magam. Nyugat-Európában voltam, de ott tökéletes a vasútközlekedés. Romániában is voltam, ott légkondis vonat jött, föl voltak újítva a sínek, állomások, a vonat pontos volt. Hova tart Magyarország?

2012. júl. 29. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szét lopták a Máv-ot is ahogyan a bkv-t is.Egyedül a volán az ami közeledik az európai színvonalhoz.
2012. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A volánról is tudnék mesélni.. :) Lehet, hogy Pest megyében jól működik a Volán, de a Hajdú volán, Borsod Volán Szabolcs Volán... stb. elég régi buszokkal közlekedik (persze akad egy-két új is) De a sima Volánbusz is, ami Érdre megy elég régi tapasztalatom szerint. :)
2012. júl. 29. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd, hogy milyen idősek a Volán buszai, nálunk is vannak még ősöreg Ikarusok szolgálatban, mégis minden reggel pontosan indulnak és nem szokott velük gond lenni - sőt, viszonylag tisztának mondható minden busz, amennyi tapasztalatom van, az általad említett Volán társaságoknál sincsen baj.

A vasúttal meg már nem sokmindent lehet kezdeni, a fő vonalakon még úgy ahogy elmegy, de a szárnyvonalak szerintem halálra vannak ítélve. Egyszerűen nincs meg a MÁV-nak a szakmai háttere az áltla megörökölt rendszer üzemeltetéséhez, mert a közszolgák között mindenki karrierista majom és senki sem dolgozik. Talán ha teljesítmény alapú díjazást vezetnének be az állami vállalatoknál, lehetne változtatni ezen, de annak is szigorúbbnak kéne lennie, mint a legtöbb mintának.

2012. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt szerencsém Afrikában, Kenyában vonatozni (a feleségem oda valósi). Van egy őrzött elsőosztály, elég drágán, wi-fivel, légkondival, a másodosztályon meg megy a földönülés, pokróconülés, viszik fel az élő csirkét, nyershúst szatyorban (viszik a piacra), fürtökben lógnak az emberek, ha nincs szerencséd nem szállsz le.

Az afrikai útjaim megváltoztatták a véleményemet, nem olyan rossz Magyarország, ahogy sokan beállítják!

2012. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gkl ***** válasza:
5%
Inkább örülnél annak hogy tudsz Magyarországon vonattal közlekedni! (válságban) Másrészt meg Magyarországon volt a legtöbb vasútvonal! Csak a MÁV nyalja ki a seggünk a sok kedvezménnyel! Nézd meg a BKV-t nincs egy diák kedvezmény rajta. Az is csoda hogy egy 3 éves gyereknek nem kell venni jegyet de majd azt is bevezetik. A klímáról akkor pofázzál ha van a házadban minden szobába klíma! A vonatba nem nyaralni ülsz be, hanem utazni. És egyébként is van elég kocsijukban klíma. Romániába meg azért jött klímás vonat mert az nemzetközi és ott a sok turistának mutatni akarják magukat. Románia vasútja egy negyeddel se éri fel a MÁV-ot. A késésekről pedig legtöbbnyire nem a MÁV tehet! Te se tehetsz arról ha a házad tetejéről leviszi a vihar a cserepet. És nem értem hogy mi közöd van ahhoz hogy milyen a sin, mit akarsz hogy színes sín legyen! Jah és a kis mellékvonalakon mit akarsz mi mennyen intercity? Istenem!!!
2012. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem nemzetközi volt. Temesvárról mentem Aradra. mindegy. Sőt, amikor Brassóból mentem Bukarestbe akkor is Siemens vonat jött. De az a MÁV vonat, amivel Pesttől elmentem Brasovig.. az nagyon gáz volt. A román vasút sokkal jobb, mint a magyar.
2012. aug. 1. 21:41
 7/8 gkl ***** válasza:
Akkor meny el egy hétre nyaralni Romániába és lásd meg a vonatokat tudom mert én már ötmilliószor voltam ott
2012. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam sokszor romaniaban 2005 elott siralmas volt a vasutkozlekedes de mara ha nem is nyugat europai szinvonalu de a magyart lekorozi. Tenyleg. Brassotol Constantan at Craiovan keresztul Temesvarig mindenhol utaztam vonattal es kijelenthetem hogy romaniaban tobb a villamositott vasutvonal. Fol van ujitva az allomasok 50%-a es kb. Minden masodik vonat uj Siemens Desiro. Legkondis wifis. Nalunk van osszesen 30 desiro vonat. Romaniaban van 190db.
2012. aug. 3. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!