Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Olcsóbb lett az IC helyjegy,...

Olcsóbb lett az IC helyjegy, miért?

Figyelt kérdés
Ritkán utazom IC-n, régebben 520 ft volt a helyjegy, most meg csak 300 körül van a Nyiregy-Bp vonalon. Viszont azt figyeltem meg, hogy most sokkal több helyen megáll a vonat, talán ezért olcsóbb?

#vonat #ic.
2012. júl. 30. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
én még soha nem fizettem érte 520ft-ot. Régebben is 2-300Ft volt, inkább drágult szerintem.
2012. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem. Vannak viszonylati kedvezmények ahol a más vonatokról próbálják átcsábítani az IC-re az utasokat, hogy azok minél több utassal menjenek.


Van többféle felár különböző árakon.

2012. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik kedvezményes IC pótjegy, amely meghatározott napokon és meghatározott viszonylatokon érvényes. Most te egy ilyenbe futottál bele.

Emellett ha nincs helybiztosítás az IC-n, akkor is olcsóbb a pótjegy.

2012. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha nyugati-szolnok-nyíregyháza útirányon mentél, ott azért olcsóbb, mert vágányzár van érvényben, s emiatt a vonatok lassabban mennek. És egyes IC-k ceglédtől püspökladányig mindenhol megállnak, ezek pótolják a kieső személyvonatokat. Ezek elején/végén sima gyorsvonati kocsik vannak, mert pótjegy nélkül igénybevehetők. :)
2012. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pár napja Záhony-Bp vonalon 666 Ft. volt az IC jegy.
2012. okt. 9. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert időközben megváltozott a rendelet, és km alapúvá tette. Ha nagy távolságra utazol, többet fizetsz, de rövidebb távokon ( úgy 200-220 km-ig ) olcsóbb lett.
2012. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!