Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki elmagyarázná hogy is...

Valaki elmagyarázná hogy is van ez? 10 éve nem vonatoztam nagyon megköszönném a segítséget.

Figyelt kérdés

Nos, arról van szó hogy mióta szüleim elváltak (10 éve) azóta nem ültem vonaton, szóval elég szerencsétlen vagyok. Győrből szeretnék Budapestre (Keleti) menni. Addig oké, hogy odamegyek a pénztárhoz kérek egy diák retúrt. De van a hely jegy (vagy mi) ami elvileg mutatja nekem hova kéne ülni. Valaki esetleg lenne szíves leírni ez hogyan is van? Vagy valami segítséget? Tudom elég balf@sz vagyok, de ahj, tényleg 10 éve nem ültem vonaton.:S

Előre is megköszönném :)



2012. júl. 20. 03:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima személy- vagy gyorsvonaton nincs helyjegy, ott oda ülsz, ahová akarsz. Ha IC-vel mész, arra általában kell helyjegyet váltani. A kocsira ki van írva a száma. Felszállsz a neked kellő számú kocsiba (vagonba), és megkeresed a jegyeden feltüntetett helyet.
2012. júl. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem intercityvel mész akkor csak odamész a pénztárhoz. mondod hogy a Keleti pályaudvarig kérsz egy diákjegyet.

Az után pedig felszállsz a vonatra és keresel egy ülőhelyet (mint a buszon).

Ha pedig IC akkor úgy ahogy az első válaszoló mondta.

De Győr nincs olyan messze Budapesttől szóval szerintem sima személy lesz nem IC.

2012. júl. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát, elvira.hu-n ha az van kiírva akkor a legtöbb IC. Csak nem ott szeretnék előre bénázni. De a retúr is jó, nem?:)
2012. júl. 20. 05:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mikor akarsz visszajönni. Aznap?
2012. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Reggel mennék 7:31 (kb. az nem IC) és este 8 körül még jönnék vissza. Vagy jobban megérné 2x jegyet venni?
2012. júl. 20. 08:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, vehetsz nyugodtan retúrt, egy árban vannak.


7:31-es gyorsvonat arra nem kell helyjegy, csak a jegyed.

8 körül az utolsó nyorsvonat Keletiből 19:38-kor indul. Utána csak személyvonatok vannak, vagy 21:05-kor a Kálmán Imre EN, arra azonban pótjegy kell. (410 ft pluszban.)


Az érvényes diákigazolványod legyen nálad lehet kéri majd a kalauz.

2012. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

20:28 Kelenföld. Ha akkor Nekem ez is jó lenne nem?:)

Mert nekem végülis nem kötelező pont keletiből, vagy igen?


Köszönöm :)

2012. júl. 20. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván ott szállsz fel, ahol akarsz - ha a menetrendi kereső kiadja találatként (márpedig Győr felé mindig kiadja), akkor nyilván felszállhatsz Kelenföldön is.


Ha nem utazol gyakran vonattal, akkor a legegyszerűbb, ha a pénztárosnak nem csak azt mondod meg, hogy meddig és milyen kedvezménnyel utazol, hanem azt is, hogy melyik konkrét vonattal és az milyen típusú (személy, gyors, InterCity, EuroCity, EuroNight, Railjet, más szerintem nincs Győr felé). A kapott jegyeket pedig megnézed, ha van olyan, amire kocsiszám és helyszám is van írva, akkor nyilván oda kell szállnod, ha nincs, akkor bárhová ülhetsz - csak arra ügyelj, hogy a megfelelő kocsiosztályt válaszd. Az 1. osztályú kocsit a vagon oldalán felül sárga csík jelöli és persze egy nagy egyes számjegy.

2012. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a Keletiből menned, de kérd a keletiig a jegyet. Hiszen ugyanannyiba kerül mint Kelenföldtől cserébe ha mégis Keletiig mennél nyugodtan megteheted.


De utazhatsz ezzel a vonattal is, csak ez személyvonat, kicsit lassabb, de szerintem ugyanolyan jó :) És klímás motorvonat lesz.

2012. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki kis tudást akart adni vonatozás ügyben, hát felajánlották hogy majd megmutatják gyakorlatban is a helykereső akciót, de addig várok megyek inkább személyivel, azzal biztos nem lesz bajom, és "felraknak" a vonatra, azzal sem lesz baj csak biztosra akartam menni ne akkor parázzak. De akkor megmondom milyen vonat retúr aztán kész. Mentek a zöld kezek mindenkinek. Köszönöm még egyszer :D
2012. júl. 20. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!