Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha BKV-n megbűntetnek még...

Ha BKV-n megbűntetnek még mindig 3 nappal korábbi bérletet kell bemutatni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy régebben úgy volt, hogy ha megbűntettek, de én azt mondtam, hogy otthon van a bérletem, akkor annak az érvényességének a bűntetés napját megelőző 3 nappal korábban is jónak kell lennie. Na de most már ez áll a BKV honlapján:


"A bérletbemutatáshoz szükséges dokumentumok


Általános (felnőtt) bérlet esetén:


- az ellenőr által adott csekk

- érvényes arcképes bérletigazolvány

- a pótdíjazás napjára érvényes bérlet

... "


Ezek szerint ha megbűntet, akkor elég ha azt mondom otthon van a bérletem, és a következő megállónál megveszem még aznap?


2009. júl. 18. 09:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja, és ha lehet, olyanok írjanak, akinek tapasztalata van ebben. Ne azt, hogy "ezek szerint igen" stb.

Köszi

2009. júl. 18. 09:37
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyat is elfogadtak, amit 3 nappal KÉSŐBB váltottam.
2009. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Így van, aznap megveszed és bemutatod az Akácfa utcában így kevesebbet kell fizetned, mintha nem lenne egyáltalán.


Legjobban akkor jársz ha azt mondod, h nincs nálad semmi iratod, oké hívjon rendőrt, de te azt nem vagy köteles megvárni, követni nem követhet, ott tartani meg nem tarthat erőszakkal mert akkor te jelented fel őt.

2009. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

ez egy kis BKV-s infom, iwiwen volt gondoltamide is bemásolom, hasznos:

HASZNOS BKV információ: Nem árt ha néha elolvassuk az apró, a legislegapróbb betűket is - mint pl. a BKV vonaljegy hátulján lévőt ! Mert ebből megtudhatjuk, hogy amelyik járművön időt pecsételnek a jegyre, az 60 percig érvényes. Vagyis ha én Békáson felszállok a 34-es buszra, majd átszállok a 86-osra végig tudok menni egész Budán 1 jeggyel - és még jódarabon vissza is. előzmény: TEGYE KI MINDENKI LEGYENSZÍVES. EBBEN SZINTE MINDENKI ÉRINTETT!!!!!! ---> továbbítom, BKV-használók figyelem! "Budapesten Január 1-től a BKV jegy az 60 percig érvényes függetlenül attól, hogy hányszor szállsz át akár földalatti, vagy föld feletti járműre(amennyiben a lyukasztó dátumot is nyomtat a jegyre)! Csak a BKV sunyi módon a legkevésbé próbálja az utasok tudtára hozni ezt a szabály változtatást!!

2009. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit 12.16 ír, az tévedés. Nem az iwiwen kell tájékozódni, az ugyanis nem hiteles forrás, hanem a BKV honlapján. Az egyszeri vonaljegy átszállásra nem érvényes, csak a metrón, földalattin! Ami a kérdést illeti, idén januártól eltörölték azt a vitatható eljárást, hogy az utazás napjától érvényes bérletet nem fogadják el. Most évente kétszer, ha egyébként nincs tartozásod, elfogadják. De így is kemény a büntetés.
2009. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
A pecsételt vonaljegyre vonatkozik, ha figyelmesen elolvastad volna., És hülyeségeket nem szoktam linkelgetni meg továbbküldeni.
2009. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Most mégi sikerült hülyeséget terjeszteni.

[link]

"A vonaljegy autóbuszon, trolibuszon, villamoson és a fogaskerekűn a vonal teljes hosszán, valamint a HÉV-en Budapest közigazgatási határáig érvényes átszállás és/vagy útmegszakítás nélkül, nyomtatásos jegykezelővel történő érvényesítés esetén legfeljebb 60 percig. A metróhálózaton belül (ideértve a MILLFAV-ot is) 60 percig érvényes és átszállásra is jogosít."

2009. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha lehet szakadjunk le erről, hogy hány percig lehet vonaljeggyel utazni, és hogyan, mert nem ez volt a kérdés.
2009. júl. 18. 13:55
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Akkor látogass el a BKV.hu -ra
2009. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

mellesleg ugyanazt írtam le amit te most belinketél, komolyan hihetetlen.

Te meg szavazz le. Na,. Nem egyszerűbb ám bkv honlapját megnézni

2009. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!