Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így nem vehetem meg a diákbérl...

Így nem vehetem meg a diákbérletet? (lent)

Figyelt kérdés
Tavasszal érettségiztem le egy váci suliban. Most szeptembertől egy budapesti suliban tanulok tovább, de még nem kaptam meg az új diákomat. A Mávnál diákbérletet akartam venni a Vác-Budapest vonalra, de ott azt mondták amíg nincs meg az új diákom addig nem vehettek. Tényleg így van? A régi középsulis diákommal nem vehettek?
2012. aug. 31. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A diákbérlet csak a suli és lakóhely között érvényes. Tehát amíg nincs meg a diákod, a Bp.-i sulitól, addig nem vehetsz diákbérletet.
2012. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincsen jelenleg érvényes diákigazolványod akkor nem vehetsz diákbérletet.
2012. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 darujev ***** válasza:
Van egy igazolás, A4es lap, az iskola állítja ki, ez van az egykori ideiglenes diákigazolvány helyett. 60 napra állíthatják ki, szerepel rajta az iskola összes adata és a diáké is, valamint a kiállítás oka (diákigazolvány helyett, mivel az oktatási igazolvány kiállítása folyamatban van). Ez egy központilag kiadott sorszámmal ellátott cucc, a BKV/BKK ezt fogadja el, de szerintem a MÁV-nál is működnie kell.
2012. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!