Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha előző félévből nincs...

Ha előző félévből nincs diákmatricám, de most aktív féléves vagyok, és kapni fogok matricát, de csak októberben (azt hiszem, akkor osztják), akkor vehetek-e szeptemberre diákbérletet? Pécsről van szó.

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A www.diakigazolvany.hu oldalon találsz kontaktot az Educatiohoz, ők biztosan tudnak segíteni.


Alapesetben a számomra egyébként teljesen érthetetlen átmeneti időszakban az előző félévi matrica lenne érvényes. Nos, neked ilyened nem is lehet a passzív félév miatt, tehát ez nem járható út.


Egy másik lehetőség az, hogy a diákigazolvány igénylésekor kapott igazolással utazol, ezt minden közlekedési szolgáltatónak el kell fogadnia. Azonban ha jól sejtem, nem is igényeltél most új diákot, tehát nincs is ilyen igazolásod.


Lehet próbálkozni az iskolalátogatási igazolással, ám én nem vagyok róla meggyőződve, hogy a Tüke Busz ellenőrei elfogadják azt, ugyanis hivatalosan - tudomásom szerint - az iskolalátogatási e tekintetben nem egyenértékű a diákigazolvánnyal vagy a fent említett diákigazolvány igényléshez kötődő igazolással.

2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megérdeklődöm tőlük is, meg a pécsi buszosoktól, ha találok hozzájuk e-mail címet.
2012. aug. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!