Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Németországba mozdonyvezetőnek?

Németországba mozdonyvezetőnek?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá a német nyelvtudáson kívül? Az itt megszerzett mozdonyvezetői érvényes ott is?
2012. szept. 4. 11:21
 1/3 mantis religiosa ***** válasza:
Szia! Nekem van egy ismerősöm, szakközépben osztálytársak voltunk. Az édesanyja német állampolgár, édesapja magyar, kollégám volt, míg nyugdíjba nem ment. A fiú kitelepült, megélhetési gondok miatt. Ő német állampolgár, folyékonyan beszéli a németet, kinti állandó lakhelye van. Volt bent érdeklődni, többször is elbeszélgettek vele, nézegették a papírjait, hümmögtek sokat, aztán fél év várakozás után más munkahelyet keresett, azóta sem szóltak neki. A fritzek nagyon bizalmatlan nép az idegenekkel szemben, szerintem túl sok jóra te se számíts! Ha mindenképp külföldön szeretnél mozdonyt vezetni, próbálkozz a sógoréknál, ott nagyobb szerencséd lehet!
2012. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hazai mozdonyvezetőit biztos, hogy nem fogadják el!

Más típusú mozdonyok, más jellegű forgalmi, balesetvédelmi, stb. szabályok miatt.

2012. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mantis religiosa ***** válasza:
Természetesen az ottani tanfolyamot, vizsgákat, orvosit, újra meg kell csinálni. A történettel csak azt akartam érzékeltetni, hogy mennyi esélye van. Mondjuk a leírt eset 2000 környékén volt valamikor. Viszonyítás képen pl. az Erdélyből érkezett mozdonyvezetőket, ha a nyelvtudás rendben van, egy sima különbözeti vizsga után már dolgozhattak anno.
2012. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!