Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A járda melletti kerékpárúton...

Kriszti78dk kérdése:

A járda melletti kerékpárúton közlekedő gyalogosok miért szólnak be ha rájuk csöngetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyiknek van rá indoka. Az egyik ledolgozott 47 évet, neki ne mondják meg, hogy hol menjen. A másiknak meszesedik, ő örül, hogy menni tud, nem tud arra figyelni, hogy ez most kerékpárút-e vagy járda. A harmadik a pokolra kíván minden kerékpárost, autóst és motorost, mert csak száguldoznak ész nélkül, őt meg észre sem veszik. A negyedik...

Nem folytatom. Az indokok különbözőek, a valódi ok viszont ugyanaz: a taplóság. Azok, akik hőbörögnek egy ilyen helyzetben, egész egyszerűen nem tudnak viselkedni.

2012. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem csinálok ebből ügyet. Csilingelek, félreáll, ha közben morog, hát az ő baja. Ha tudja, hogy ő van rossz helyen, akkor úgyis félreáll, márpedig a többség tudja, csak tényleg dolgozik bennük ez a "ott állok, ahol akarok" mentalitás.
2012. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom felétek milyenek a járdák, de felénk teljesen leharcoltak, miközben roham tempóban épülnek a díszkővel kirakott kerékpárutak! Persze ez jó dolog, de kissé át estünk a ló túloldalára, és a gyalogosok joggal hőbörögnek, hogy egy babakocsit nem lehet végig tolni a főúton a járdán, az öregek botladoznak a töredezett 40 éves betonon! Így egyszerűen elkezdték használni a kerékpárutakat, és mivel a polgármestert nem lehet elérni, így nálunk is a kerékpárosokon vezetik le a dühüket, irigységükben!
2012. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben én is agyf*szt kaptam az ilyenektől. Most már nem csinálok belőle nagy ügyet, biztonságos sebesség és távolság tartásával kerülöm őket. Ha az ő elképzelésük a biztonságos sebességről és távolságról különbözik az enyémtől, az már az ő bajuk. :)

Ja, és megy a fülemben a zene, úgyhogy ha van is valami mondanivalójuk, én sosem hallottam.

Csöngetni csak akkor szoktam, ha sehogy sem férek el tőlük. Persze akkor is van, hogy lesz*rják. Mostanában gondolkodom egy Airzound (pumpálható légkürt) beszerzésén. Ezt meghallják az autósok is, ha balf*szkodnak, és remélhetőleg a gyalogosok sem ignorálják majd. :)

2012. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt már leírták.Taplóság és sz@r járda.Mondjuk,amikor nekem kell bicikli úton sétálnom,akkor figyelek erõteljesem,mert hár mégis csak én vagyok rossz helyen.

Engem viszont az érdekelne,hogy a bicikliút nélküli utcákban,ha a járdán biciklivel közlekedem,akkor miért szólnak be.Az autósok beszólnak, mondván ott a járda,a járdán beszólnak,mondván ott az út...

2012. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
15:09 A gyalogosok teljes joggal szólnak be. A bicikli jármű, úton a helye. Az autósok meg sokan vannak, mindig akad köztük egy-két idióta, aki nem tudja a KRESZ-t.
2012. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, a kerékpárút nem járda.
2021. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!