Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vannak itt ellenőrök,...

Ha vannak itt ellenőrök, válaszolnának?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért van az, hogy az ellenőrök csak találomra szállnak fel néhány buszra, ráadásul nem is rendszeresen. Miért nem lehet minden buszon egy ellenőr, aki kezeli a jegyeket? Mert így csomó pénzt költ az utas a bérletre/jegyre, de lehet, hogy akár hónapokig nem is találkozik ellenőrrel. A kérdés nem rossz indulattal íródott, csupán kiváncsi vagyok erre a rendszerre.

2012. szept. 13. 17:29
 1/6 intrepid ***** válasza:
100%
A jegyet, bérletet nem azért veszed, hogy megnézzék, hanem azért, hogy fizessél a szolgáltatásért, amit igénybe veszel. Ha azt akarod, hogy megnézzék a bérletedet, utazz egyet metróval.
2012. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz, de úgy több emberr venne jegyet ha valaki ellenőrizné is és akkor redezettebb lenne az egész
2012. szept. 13. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért vezették be sok vonalon az elsőajtózást. Ott mindig van - igaz, néha eléggé hevenyészett - ellenőrzés.


De egyébként a kérdésedre a válasz egyszerű: borzasztóan sokba kerülne az állandó ellenőrzés, ha erre mindenhol külön embert foglalkoztatnának. Ezért szüntették meg anno az ülőkalauz-rendszert, többek között és vezették be a szúrópróbaszerű ellenőrzést.

2012. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
de ezek a jóemberek valami mágusok... mák-kártyám van, eddig 3x hagytam otthon véletlenül 3 év alatt, ebből 2x találkoztam is ellenőrrel (1x 7E, 1x pedig 18-ason vágtak meg, igaz nem lett következményük, mert azokra a pár percekre új személyazonosságot vettem fel) :D (ezen kívül még 3x, akkor ugye nem volt probléma :D )
2012. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kölyök koromban még volt minden járaton kalauz. Felszálltál, vettél nála jegyet, kilyukasztotta, utaztál...


Ja, hogy akkor 20-ad ennyi járat és utas volt, és nem rohant mindenki mint a töketlen?

2012. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MrPifta ***** válasza:
38%
ne is legyen, mert így legalább TÖBBNYIRE ingyen lehet utazni
2012. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!