Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha BKV - én jegy nélkül...

Ha BKV - én jegy nélkül utazom és meg akar büntetni a közterületfelügyelő bácsi, akkor ha hamis adatokat adok meg, lehet valami következménye? Hamis cím, név. Rájönnek? Normális válaszokat légyszi. (tom, nem kell bliccelni, de ez egy elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A közterület felügyelők igazoltathatnak, illetve fenntarthatnak a rendőrök kiérkezéséig, mivel intézkedésre jogosult hivatalos személyek. Tehát nincs értelme hamis adatokat megadni, mert hamar kiderülhet az igazság.
2012. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Ne adj meg semmit, mondd, hogy leszállsz a következőnél, kész.
2012. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a közterületesek nem engedik leszállni, az a bibi.
2012. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

esélyed nincs leszállni, mivel többen vannak...

Amúgy köteles vagy átadni a személyidet, mivel igazoltathat! Ha ellenállsz, eljárást indítanak ellened.

2012. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Közteresek? 20 esetből egyszer, ha vannak a buszon.
2012. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az most mindegy, mivel a kérdező direkt a közteresekre kérdezett rá.
2012. szept. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja bocs, tényleg, ott a pont. Afölött elsiklottam.
2012. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mostanában a 950-es éjszakain hetente kétszer összefutok velük hajnal 4 körül, de gyakoriak az 50-es villamoson és a 103-as buszon is napközben.
2012. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Elvileg nem tudsz megadni hamis adatot közterületesnek, mert ő hatósági személy és felszólíthat, hogy igazold magadat. Mondhatod, hogy otthon marad a személyid vagy a diákod, de az meg azért ciki, mert az meg szabálysértés, ha nincs nálad valamilyen igazolvány. Ilyenkor hívják a rendőrt, aki bekísér a kapitányságra és igazolnod kell magadat, ami papírok nélkül nehéz. Egyik haverpom járt így hajnalban. Nem volt nála igazolvány, valós adatokat adott meg, mégis bent ült 3 órát a rendőrségen mire elhitték neki, hogy ő az, akinek mondja magát. Tanukkal meg ezzel-azzal kell igazolnod magadat, vagy megvárni még valaki behozza a papírjaidat. Tehát hamis adatokat ne adj meg közterületesnek, mert tuti lebuksz és ha lebuktál csúnya szabálysértési eljárást kapsz a nyakadba, amiből nem olcsó kimászni.
2012. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Sokat segítettetek, nagyon hasznosak voltak a válaszok, amit még kérdeztem volna, azt pedig az utolsó kielégítően megválaszolta. Köszönöm szépen és a többieknek is.
2012. szept. 17. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!