Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton lehet kerékpárt...

Vonaton lehet kerékpárt szállítani?

Figyelt kérdés
Várpalotáról Székesfehérvárra szeretnék szállítani egy 24"-os kerékpárt amibe nincs hátsó kerék, de Elvirán megnéztem ott csak olyanok vannak amin semmilyen biciklis jelzés nincsen se engedélyező se tiltó, és ezért nemtudom hogy fel lehet-e vinni az ilyen vonatokra a bicót.
2012. szept. 17. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek az ikonok az "amit nem tilos azt szabad" elvén jelennek meg. Vagyis a nem jelölt vonaton is szabad kerékpárt szállítani, a megjelölés hiány azt jelzi, hogy nincs bicajszállító a vonatban, és a szállítás sincsen tiltva.

Ilyenkor az első és utolsó kocsi első és utolsó peronján szállítható 2-2 db bringa maximum.

Kerékpárjegyet kell venned, de ez a héten azt hiszem ingyenes kerékpárjeggyel megoldható nézz utána a mav-start.hu oldalon.

Lehet a kerék hiánya miatt szólni fog a kalauz mondd, hogy épp szervizbe viszed, és a villára tegyél egy zsákot vagy rongyot, hogy ne mondja, hogy rongálja a kocsit, nameg a bringádnak is jobb, ha egy rongyra van letámasztva.

És vigyél kötelet amivel kikötöd majd mert ezek nem biciklinek kialakított helyek.

2012. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor akarod vinni?
2012. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pénteken gondoltam, lehet hogy a most, de lehet csak a jövőhéten.
2012. szept. 17. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Hétfőnként van egy utam, ha esetleg az is jó befér hátulra a céges Tranyóba. :) Egyébként ahogy írták is, minden további nélkül viheted. De felviheted a sima volános csuklós Mercire is.
2012. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát de gondolom kéne fizetni egy kis üzemanyag árat, meg jó ha összejön a pénz a biciklire meg a vonatra. :)
2012. szept. 17. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondom CÉGES. :D
2012. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyit megkérdeznék hogy ha Székesfehérvárról Várpalotára csak simán mennék és visszafele hoznám a vonaton a biciklit akkor hogy kéne jegyet váltani?
2012. szept. 18. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor kérsz egy Székesfehérvár-Várpalota menettéti jegyet (menettérti=oda-vissza) és egy Várpalota-Székesfehérvár Kerékpárjegyet.

Így Várpalotán Neked már nincsen dolgod. Oda-vissza megvan a jegyed.

2012. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Á értem, szóval a biciklire külön szól a jegy és lehet csak visszafelére kérni rá. Köszönöm a választ!
2012. szept. 18. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kis pontosítás: ha nincs az Elvirában bicikli jel, az azt jelenti, hogy nincs a vonatban poggyászkocsi, vagy többcélú térrel rendelkező jármű. Mint ahogy előttem írták, ilyenkor az első és utolsó kocsi előterében lehet szállítani, de fontos, hogy csak 2. osztályú kocsiban, 1 és 1+ osztályra nem vihető be a bicikli (alap esetben)


Egy kis infó:

www.mav-start.hu/kerekpar

www.vonatosszeallitas.hu/kerekpar

2012. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!