Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kerékpárt fel szoktak engedni...

Kerékpárt fel szoktak engedni BKV-buszra? Úgy tudom, a szabály értelmében csak HÉV-en lehet bringát szállítani, de mennyire veszik ezt komolyan? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Figyelt kérdés
A munkahelyem a hegyen van, és az utolsó egy kilométer meredek emelkedő, biciklivel több energiát követel, mint 20 kilométer sík terepen. Annyira nem nagy élvezet hullafáradtan, csatakosan kezdeni a napot.
2011. júl. 12. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Párom egyszer próbált meg bkv-ra felszállni bicajra (szétszakadt a lánc, ott helyben javíthatatlan volt), azonnal leparancsolták, pedig villamos volt és sok hely volt.


Ezt nem panaszként írom, a szabály az szabály... de gondolom ha neki le kellett gyalogolnia jó pár kilométert bicajjal, akkor neked se fognak örülni egy buszon :/.


De azért kérdezz rá... a sofőrök általában ugyanazzal a járattal járnak, amelyikkel mennél annál érdeklődj.

2011. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A HÉV mellett a fogaskerekűn is lebet biciklit szállítani. Lehet hogy az pont a te hegyedet érinti.
2011. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem jártak úgy ismerőseim, hogy leszakadt az ég, őket meg simán felengedte a villamosvezető a Batyin a 47-es villamosra.


De szerintem arra ne számíts, hogy ezt rendszeresen meg tudod tenni. Ha nem megy, akkor vagy ne járj bicajjal, vagy gyúrjál rá az emelkedőkre. Én alföldi gyerek vagyok. Az elején nagyon nem bírtam emelkedőre menni, de egy egy hetes őrségi bicajtrúra után már meg sem kottyan egy kis emelkedő:)

2011. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mikor a 18. kerületben laktam, és haverokkal a városban bicóztunk este, hazafelejövet felraktam mindig a 200e-re (ami a ferihegyi járat, tehát új volvobbusz) Igaz ilyenkor már kevesen voltak tehát simán felfért, meg a forgóba is raktam be, ahol meg végképp nem volt. Kb 10x mentem így haza, és mivel a sofőr nézi a felszálló utasokat biztos, hogy látta én mit teszek fel, de egyszer nem szólt, semmi probléma nem volt.

Nem tudom melyik busz jár a budakeszi úton, az is valami újfajta volt, na lefele jövet arra is felraktam, ott a babakocsisrészhez beékeltem, akkor sem volt gond, pedig már többen voltak azon a járaton.

2011. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Buszon azonnal leparancsolnak.Ismerősöm úgy járt, hogy szervizbe akarta vinni, mert nem is lehetett vele menni és úgy sem.
2011. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!