Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tegnap észrevettek az Intercit...

Tegnap észrevettek az Intercityn. Ti mit gondoltok a lenti történetemről? (kicsit hosszú) lent.

Figyelt kérdés

Tegnap utaztam Miskolcra és,hát gondoltam nem veszek végig jegyet csak Szerencsig és a Szerencstől Miskolcig való 25 perces utat valahogy elsumákolom.Ha a kalauz a vonaton észrevesz megmondom véletlen fentmaradtam,közbe pedig ugye direkt,csak gondoltam spórolok egykicsit,az is valami,ha pl.nem 4000 ft a jegy csak 3500. Akkor is csak jó,mert megspóroltam 500-at.


Utaztunk,és amikor Szerencset elhagytuk jött a kalauz és új felszállók...mondta,nekem meg mondta,hogy az úrnak nem Szerencsig colt a jegye? Én erre: de,csak nem most lesz még Szerencs? Azt mondja,kicsit flegmán a kalaúz,hogy nem ,most hagytuk el. Én meg:Hát a fnébe és akkor hol állunk meg legközelebb, Azt mondja:Miskolcon.Nem baj uram,ha már Miskolcig fentmaradt akkor Miskolcon leszáll és vissza jön Szerencsre és máskor jobban figyeljen. Közben a másik kalauz,egy rövid szőke hajú nő is pont jött és rámmosolygott és mondta nekem,hogy lehet,uram,hogy ön véletlenül maradt fent a vonaton,de mi már annyira dörzsöltek vagyunk,hogy nap mint nap találkozunk olyan utasokkal akik szándékosan nem addig váltják a jegyet ameddig utaznak,hanem X,Y állomásig és továbbutaznak.

A férfikalauz meg mondta még,hogy Hát amiért Szerencs és Miskolc között ,ha már úgyis jegy nélkül van,mert Szerencsnél lejárt a jegye,akkor még Miskolcig adok jegyet 2600-ft-os büntetéssel(+menetjegy)és oké a dolog.Látja uram,ha gonosz lennék ezt tenném,de nem akarok gonosz lenni,hanem jobban figyeljen,ha szándékos volt meg első-utolsó legyen.


Szerintetek tudták a kalauzok,hogy szándékosan utaztam tovább vagy nem?

Esetleg azért figyeltek fel,mert biztos Nyíregyháziak a kalauzok?,és anyíregyházi emberek ilyen megjegyzős gonoszak,de a kalauz nő kedves volt. Hát mikor Pestig megyek akkor debreceni kalauzok vannak egészen Debrecen -Pest között és azok nem nagyon jegyzik meg mindig,ha az utas mondjuk Ceglédig váltja a jegyet és Pestig megy.


Erre a történetre mit mondtok válaszolók?

Amúgy lehet,hogy az a két kalauz is látja most kiírva itt a kérdésem aki tegnap pont ott jött,és akkor biztos eszükbe jut most,hogy na akkor ez a fiú volt az.

Másik,lehet azért nem büntetett meg,mert jól öltözött ember vagyok és,ha egy piszkosabb öltözetű cigó lennék megbüntetett volna?

Am. vissza Miskolctól Hajdúszoboszlóig végig megváltottam a jegyet:D

Na vélemények?



2012. okt. 10. 17:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%
Biztos hogy tudták. Egyébként a cigányokat meg nem merik megbüntetni.
2012. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy tudták. Simán jó fejek voltak Veled, pedig megérdemelted volna a büntetést. Gondolom a kenyérnek se a háromnegyedét vagy egy pár cipőnek se csak az egyik felét fizeted ki amikor megveszed.


Amikor majd legközelebb panaszkodsz a Mávra, jusson eszedbe, hogy az ilyen ügyeskedéseknek IS köszönhető, hogy nem tud normális szolgáltatást fenntartani.

2012. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Valószínű, hogy sejtették, gondolom nem először volt dolguk ilyen utassal. Egyszer még el lehet játszani, ha rendes a kalauz, de szerintem nem érdemes kockáztatni, mert lehet, hogy következőre duplán kifizeted amit meg szerettél volna spórolni, pláne, ha találkozol ugyanazzal a kalauzzal, és rémlik neki az eset.
2012. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább örülj neki, hogy nem büntettek meg... Amúgy, ha már itt tartunk. Teljesen mindegy, hogy véletlenül vagy szándékosan maradsz fent, attól még ugyanúgy szabályt szegsz, ami büntetést von mag után.
2012. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, az hitted, feltaláltad a spanyolviaszt azzal, hogy fennmaradtál a vonaton? Valószínűleg emberek százai csinálják ezt naponta. De még amatőr is vagy, legalább csináltál volna úgy, mintha elaludtál volna.
2012. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
87%
Én megbüntettelek volna :)
2012. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MrPifta ***** válasza:
65%
én is így jártam, csak a másik oldalon, Miskolc és F.abony közt. Jogos volt a büntetés, nem vitatom, de hamar megtérül.
2012. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
én is megbüntettelek volna mint a szőke kalauznő, én is voltam jv és kilehet szúrni a bliccelőket bizonyos szempontok alapján.
2012. nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Tudták, hogy mi a szitu, nyugodj meg! Sok-sok emberrel találkoznak mindennap, akik megpróbálnak sumákolni, tisztában vannak vele, hogy ki nem jár egyenes úton.

Az első hozzászólónak írom: nem igaz, hogy a cigókat nem merik megbüntetni. 1 hónapja utaztam hajnali 5:10-kor Debrecenből Mátészalkára, és 4 darab sötét színű fiatalember utazott (volna!) Debrecenből valahová. Nyírmihálydira tippelek, ott jó sok van belőlük... A jegyvizsgáló a csapókerti megállóban simán leszállította őket, hiába "kukorékoltak angyalul", hogy:" Most az egyszer, jájj. Hadd menjünk haza." Kinek, mi a büntetés? Hiába ad nekik csekket, ezek nem, fizetnek; dolgozni se dolgoznak, hogy letiltsák a fizetésükből. Ez a büntetés nekik: sétálni a hidegben. Rögtön, két óra múlva jön a következő vonat... De jegy nélkül ott se mehetnek. Boldog voltam, mikor menekültek lefele a vonatról. Fizessen az utazásért, én is fizetek.

2012. dec. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg azért figyeltek fel,mert biztos Nyíregyháziak a kalauzok?,és anyíregyházi emberek ilyen megjegyzős gonoszak,"


Az esetleg nem lehet, hogy ők (már ha helyes az általánosításod, ami kétséges) szeretik kiszűrni az ilyen kis trógereket, akik sumákolnak?

2014. jan. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!