Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek ma a volán...

Megbüntettek ma a volán buszon, hallott már valaki erről?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet, hogy egyetemista vagyok, van érvényes matricával ellátott diákigazolványom, mégis megbüntetett az ellenőr, mivel nem volt nálam iskolalátogatási igazolás. Kérdésemre azt felelte, hogy nyáron jött ki valami új rendelet, azóta kell a diák mellé még iskolalátogatási igazolás is. Csakhogy nekem erre sehol sem hívták fel a figyelmemet, nem láttam sehol kiírva, hogy ilyen létezik. Valaki hallott már erről? Vagy csak én vagyok ilyen ostoba, hogy nem jutott el hozzám az infó?

2012. okt. 14. 15:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ugye 50%-os menetjegyem volt emellett.
2012. okt. 14. 15:04
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem csak átávágtrak.
2012. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Átvágtak, szó sincs ilyesmiről, hogy hallgatói igazolás kéne a diákmatrica mellé. Én is hallgató vagyok, heti szinten vonatozom, de tőlem nem kértek ilyet. Jelentsd ezt a volántársaságnál, direkt szemétkedett veled a kis b.zi.
2012. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem és a Volán-társaságok díjszabásában a VAGY kötőszó szerepel, nem pedig az és. Azaz elég, ha érvényes a diákod, nem kell mellé iskolalátogatási. Azt javaslom, hogy a félreértést tisztázd az érintett Volán-társasággal.
2012. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az "utas tanúsítványon" ,amit kaptam, az áll, hogy a duneseurity ügyfélszolgálatához kell bemennem, és ha ott felmutatom az iskolalátogatási igazolásom, akkor kapok egy újabb csekket, és akkor a 8000 helyett "csak" 1300-as kell befizetnem a postán.


Na most akkor kihez forduljak? A szekuritihoz, vagy a volánbuszhoz?


Csak tök jó, hogy emiatt még futkozhatok a városban vagy 3 órát, vehetem a bkv jegyeket.... Örülök neki nagyon. Amúgy a buszon rajtam kívül még 2 embert ugyanígy megvágtak

2012. okt. 14. 15:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel a volánt illetve tegyél panaszt e-mailen. Szkenneld be a papírokat bérleted diákod mindent ami van és csatold mellé.
2012. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonálj az érintett Volán-társaságnak először, hogy tisztázzátok, mi a konkrét probléma, mert nem tűnik teljesen tisztának a dolog. Főleg az a része furcsa (persze nem is elképzelhetetlen), hogy egy biztonsági cég működteti az ügyfèlszolgálatot.
2012. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
problémás dolog, megoldása valószínű nem lesz. az 1300-at nem úszod meg, maximum ha szorulna az ellenőr körül a hurok azt mondja, hogy hazudsz, és nem volt nálad a diák, azért büntetett meg. szerencsére engem még nem találtak meg ilyenek...
2012. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MrPifta ***** válasza:
egyébként az egyemistáknak nincs is iskolalátogatásijuk. Nekik hallgatói jogviszony igazolásuk van.
2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Átvágtak mint szart a palánkon, én is ellenőr vagyok a VOLÁN-nál, igaz már másik cégnél, az ellenőri munkát a volán kiadja alvállalkozónak, januártól 1.-től már a VB Kontroll Konzorcium végzi az ellenőrzést, nem kellett volna aláírnod a papírt, sőt még iratot se kellett volna adnod, diákigazolványhoz nem kérhet semmit az ellenőr, vagy diákigazolványt kell felmutatni vagy a diákigazolvány igénylési papírt ami ugyebár októberig vagy márciusig jó...
2013. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!