Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon de...

Megbüntettek a buszon de később adtam fel a csekket lehet belőle baj? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Megbüntettek a buszon mert nem vettem jegyet de a 8000-es csekket nem fizettem be mert nem volt pénzem! Ki küldték a 12000-es csekket de azt elfelejtettem hova tettem és a 8nap lejárta után 3 héttel adtam fel! Tehát bőven a csekk lejárta után! Lehet belőle baj hogy később adtam fel?

2012. szept. 8. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Baj nem lehet, be kellett volna menni a BKV pénztárba és ott befizetni.


De egyébként legközelebb ne add oda az adataid, ilyen egyszerű. Ha közterület felügyelővel száll fel a buszra (nem rendőr) azt úgy is észreveszed, és leszállsz akkor. Max 10 perc és jön másik busz, nincs semmi veszve.

Ha meg ketten jönnek, akkor pedig nem fogadod el az utazási feltételeket és kizárod magad az utazásból MOST. Leszállsz.

Fel nem tartóztathat, az ugyanis hogy nincs jegyed, nem jelenti azt, hogy korlátozhatja a szabad mozgásod.


Érintett törvények:


-A jogállamiság elvéből fakadó jogbiztonság követelménye

-Az élethez és az emberi méltósághoz való jog

-A személyes szabadsághoz való jog

-A mozgásszabadsághoz való jog

-A tisztességes eljáráshoz való jog követelménye


Ha közterület felügyelővel szállnak fel az ellenőrök, és nem vetted észre, akkor viszont muszáj igazolni magad, mert ő visszatarthat a rendőrség kiérkezéséig.


V.4.1. Pótdíjazás

A BKK jegyellenőrei pótdíj fizetésére kötelezhetik azokat, akik az utazási feltételekben foglaltakat nem tartják be. A pótdíj megfizetését megtagadó vagy személyi azonosságát hivatalos okmányból igazolni nem szándékozó személyeket, amennyiben nincs lehetőség hatósági intézkedés keretében megállapítani az utas személyazonosságát, a jegyellenőrnek az utazásból ki kell zárni. A Szolgáltatók felhatalmazása alapján a BKK jegyellenőrei jogosultak az utast kizárni az utas és a Szolgáltató között létrejött személyszállítási szerződésből. Amikor a BKK jegyellenőre az utast az utazásból (vagyis a személyszállítási szerződésből) kizárja, e tevékenysége során a jegyellenőr a Szolgáltató felhatalmazása alapján, a Szolgáltató képviselőjeként jár el.


Vagyis: Kizárhat az utazásból az ellenőr, ő fellép mint képviselő, de nem kötelezhet arra, hogy igazold magad és fizess ki bármilyen bírságot. Azaz otthagyod a p.icsába.

2012. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt az opciót még véletlenül se kínáld fel neki, hogy vásároljon jegyet vagy bérletet normális ember módjára...


Ezért ilyen szar hulladék hely Magyarország mert a jogai mindenkinek a retinájába vannak égve, de a kötelességeit senki nem ismeri...

2012. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen.


Ezt arra az esetre írtam, ha nem vett jegyet, vagy lejárt a bérlete.


Én általában autóval járok de van bérletem is, mert jobban megéri, plusz a Combinot szeretem.


Viszont volt hogy lejárt és nem vettem észre a napot. Jegy nem volt nálam, és akkor kivágtam magam.


Ha pl. az ellenőr felkínálná a 400Ft-os jegyet, lehet többre mennének, mint hogy a legtöbben lelépnek előlük. Bár igaz, hogy 10 jegy csak 4 ezer Ft, a helyszíni bünti meg 8, és azért nem mindegy, hogy talál valakit aki kifizeti a 8 rugót, még a jeggyel jönni-menni neki.

2012. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Inkább azért ilyen, mert ezt a hülyeséget már az iskolában verik az emberek fejébe. Rengeteg dologhoz van jogod mindenféle kötelezettség nélkül (például élethez való jog...), ezt inkább tudatosítani kéne mindenkiben, akkor kevesebb lenne a jogsértés.


Magyarországon pedig az állam és az önkormányzatok a legnagyobb bliccelők, ők ugyanis rendre nem fizetik ki a megrendelt szolgáltatást, nem véletlen nem tolonganak a nagy nyugati cégek a BKV helyére. De a BKV se teljesít sokszor (kimaradt busz, késés, stb.), de ezért semmilyen büntetésben nem részesül. Most ilyen viszonyok között miért pont az átlag embertől várod el, hogy legyen ő a balek, és csendben perkáljon mindenért?

2012. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha az mind igaz amit leírtál akkor szerintem csak otthagyhattam volna a pi.csába és kész :D

Volt vele 1 ember nem tudom hogy mi volt de nem rendőr!

És ha rendőr is lett volna ezzel kapcsolatban is olvastam valamit hogy feketén is dolgozhat a volánnak vagy mi!

Jah és ahogy írtad az volt hogy lejárt a bérletem akkor mentem venni! csak gondoltam hogy mi a f@sznak vegyek jegyet fel bliccelek én aztán úgy is meglesz a bértletem :D

2012. szept. 11. 16:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah és akkor mivan ha nem fogadom el az utazási feltételeket leszállok majd felszállok a kövi buszra veszek jegyet de az ellenőrök gondolják hogy ezzel fogok jönni és felszálnak arra is de már van érvényes jegyem?
2012. szept. 11. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Most egy ellenőr nem fog kipécézni téged a több száz utas közül, legfeljebb akkor ha nagyon feltűnő ruházatod van :D


De ha veszel jegyet és kezeled, nem büntethet meg. Volt már olyan akadékoskodó ellenőr aki azt mondta, hogy nem azon a járaton lett kezelve a jegy. aztán ő elővett egyet, megkérdezte az utast, melyikbe lyukasztott, aztán az ellenőr rács.eszett, mert ugyan azt a mintát adta ki a lyukasztó :)

2012. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!