Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a testvérem ideadja nekem...

Ha a testvérem ideadja nekem a bérletet, mivel nekem nincs, akkor én utazhatok azzal?

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert rá kell írni a diákigazolvány számot.
2012. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Minden bérleten rajta van, hogy nem átruházható, kizárólag diákigazolvánnyal, vagy bérletigazolvánnyal használható, amelynek a számát előzetesen - tollal - fel kell tüntetni a bérleten.
2012. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Csupán annyi gond van belőle hogy így megkárosítod a társaságot, ami nekik bevétel-kiesés, így jönnek a magasabb jegyárak, mindenki rosszul jár. Nem azért kell bérletet venni hogy az ellenőrök ne b@szakodjanak, hanem mert igénybe veszel egy szolgáltatást. Amit te csinálnál, az lopásnak számít.
2012. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
ha nincs beírva a száma akkor kölcsön veheted,a számot nem nagyon nézik inkább a dátumot , én soha nem írom be a számot és eddig nem volt belőle gond, am a sok felesleges irodista + a magának végkielégítéseket osztogatók + nekünk nem jó a magyar Ikarus vegyük a külföldi használt buszokat, mert abból jósokat lelehet húzni teszik tönkre a céget nem bliccelők
2012. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

HA a moralizálós történettől eltekintünk simán.


Sofőrök 99%-a nem nézi, ellenőr nincs mindig, ha van akkor meg fogod magad leszállsz és megvárod a következőt.


Persze csúnya dolog meg ejnyebejnye, meg lopás,meg a qrva anyámat hogy ilyet mondok, de simán megoldható.

2012. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
3: Ez így tök jól hangzana szabadpiaci viszonyok között (persze csak első közelítésben), de a hazai tömegközlekedés nem ilyen. A jegyárakat nem a társaságok határozzák meg, hanem a szolgáltatást megrendelő szervezet (városok, minisztérium). Mindemellett a jegyértékesítésből eredő bevétel például a BKV-nál az összbevétel csupán 40%-a, de hasonló az arány az összes társaságnál itthon.
2012. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De az miért baj ha nem az én diákigazolvány szamom van rajta, a diakit is meg kell mutatni?
2012. okt. 20. 16:41
 8/12 anonim ***** válasza:
A diákot is van amikor elkérik, de általában neem szokták. Akkor van sz*pás. Egyébként kövezzetek meg, de ma én is pont így fogok utazni.
2012. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

látom törölték a radirozható tollas megoldásomat, de sebaj, mert én már gy sem használom ezt, távolsági 40 km-es bérletem van, régebben csináltam ezt helyijáratos bérlettel, de soha nem volt belőle gond, és az én esetem szabályt sem sért(ett), mivel tintával volt odaírva, saját név és diákig. szám, és akárki ment vele, mindig szabályos volt.:)

A másik mint már írtam, távolságin utazok, itt ha jön ellenőr, az esetek 90%-ában elkéri a diákot, megnézi rajt hogy érvényes-e...

2012. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha jön az ellenőr, akkor elkéri a bérletedet, ÉS a diákigazolványodat. Szóval igen, megnézik.
2012. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!