Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy buszsofőr megmondhatja...

Egy buszsofőr megmondhatja nekem, hogy utazhatok-e az adott járaton vagy sem?

Figyelt kérdés
Leszállíthat, ha úgy tartja kedve? Milyen jogi vonatkozása van ennek?
2012. szept. 29. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha piás vagy, vagy ha veszélyezteted az utasok biztonságát, esetleg az ő biztonságát, piszkos a ruhád. Van utazási szabályzat is.
2012. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utazási feltételeknek vagy az üzletszabályzat előírásainak nem felelsz meg akkor természetesen leszállíthat.
2012. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ok nélkül nem teheti meg! Ha büdös vagy de nagyon, ha alkoholista vagy, zavarod a többi utast, biztonsági előírásokat megszeged, zavarod mások testi épségét vagy a vezető biztonságát, ha hangos vagy a buszon de nagyon zavaróan, ha nem vagy hajlandó fizetni vagy hamis a bérleted, ha az első ajtó helyett hátul szállsz fel a buszra mert egyes járatokon főleg a nem helyi járatokon csak elől szállhatsz fel hogy a sofőr meggyőződjön arról hogy van érvényes jegyed vagy bérletet vagy tőle akarsz venni jegyet. De ha ok nélkül zavar le azt nem teheti meg.
2012. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán leszállíthat, hiszen azért a buszért ő felel.


Egyszer egy fiatal társaság hangoskodott egy buszon, magnót hallgattak hangosan, hangosan röhögtek, ordibálva beszéltek egymással. A sofőr egy darabig tűrte, néhányszor rájuk szólt, majd félreállt és ledobta őket. Még nekik állt feljebb, mutogattak lentről, feljelentéssel fenyegetőztek, hogy ők megvették a jegyet. Indulás után az utasok megköszönték a sofőrnek.

2012. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy felszállsz a buszra, a jog szerint létrejön egy szerződés közted és a szolgáltató között. Ebben a szolgáltató vállaja, hogy egy meghatározott színvonalú szolgáltatást nyújtva elvisz téged A pontból B pontba, te pedig vállalod az utazási feltételek betartását. E szerződést nem kell aláírni: már azzal, hogy a járműre lépsz, automatikusan létrejött.


Nos, ha az utazási feltételeknek foglalt bármely kötelezettségednek nem teszel eleget, azzal szerződésszegést követsz el, így a szolgáltató is dönthet úgy, hogy a továbbiakban a szerződés érvénytelen, azaz nem visz el B-be. E döntés végrehajtója pedig vagy a buszvezető, vagy az ellenőr. Fontos megkötés azonban, hogy az utazásból kizárólag lakott területen belül zárható ki az utas!

2012. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, mint ahogyan előttem leírták, leszállíthat a buszról, ha nem felelsz meg a közlekedési szabályoknak.

Önkényesen viszont ezt nem teheti, pl. nem tetszik a karodon lévő tetkód neki (persze, ha politikailag semleges, de ebbe ne menjünk bele).

2012. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ilyent ***** válasza:
31%

Már csak egy nagyon fontos kérdésre nem kaptál választ.

Hogyan szállít le a buszról??? Erőszakot alkalmaz???

Maximum megkérhet hogy száj le.

Engem régen azért akartak leszállítani mert elhúztam az ablakokat és a szél leszedte a sötétítőt. Erre a sofőr a rángatni kezdet hogy most fiam eltakarodsz a buszról. De rosszul reagáltam erre a helyzetre és lecsaptam a sofőrt. A bíróságon nekem adtak igazat és figyelmeztetésben részesítettek. A sofőr meg ha jól emlékszem 100e-re büntették.

2012. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha egyszer félreáll és nem megy tovább, amíg le nem szállsz, akkor aligha fogja a többi utas szó nélkül hagyni, ha nem szállsz le magadtól. Emellett értelemszerűen hatósági segítséget is kérhet, ez esetben viszont már lehet, hogy közérdekű üzem megzavarásáért kell felelned. Ami jóval kellemetlenebb, mint stoppolni vagy megvárni a következő buszt...
2012. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!