Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az Ikarusnak miért volt két...

Az Ikarusnak miért volt két gyára? A távolsági buszokat Székesfehérváron gyártották a városi buszokat meg Budapesten?

Figyelt kérdés
Bár nem értem ezt az egészet mert városit is csináltak Székesfehérváron is!

2012. okt. 21. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a Margit utcában, Mátyásföldön az Egyedi Ikraus Autóbuszgyár volt, azaz kis sorozatszámban (akár 1-2 db) készítettek egyedi megrendelésre buszokat. Ez a gyártási folyamat ugye nagyrészben eltér a sorozatgyártástól.

De ez csak a saját véleményem, valaki biztosan tud konkrét magyarázatot adni. Én csak gyakoronok voltam az EAG utolsó éveiben.

2012. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaja ez igaz kösz! Csak azért nem egy értelmű ez az egész mert a BKV Ikarus 260-280 buszaira meg az van írva hogy: Ikarus karosszéria és Járműgyár Budapest- Mátyásföld

ugyanakkor fehérváron is gyártottak helyi Ikarus 260-280 buszokat!

2012. okt. 21. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Ikarusnak Kiskunhalason is volt gyára. Itt az alkatrészeket gyártották.
2012. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz! De engem az össze szerelésük érdekelne!!! pl: Hogy hol történt az egyes típusok összeszerelése honnan gurultak ki!!! :D
2012. okt. 21. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
A székesfehérvári gyár az ÁMG (Általános Mechanikai Gépgyár) utódja volt. Az ÁMG repülőgépeket gyártott és javított, a háború után pedig pótkocsikat, teherautóra szerelt buszfelépítményeket és néhány buszt is elkészítettek. De akkor már kezdtek eltűnni a pótkocsik és a többi, amit gyártottak, a buszokban pedig jobb volt az Ikarus ezért hozzájuk csatolták a gyárat.
2012. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!