Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi az esélye, hogy lebukok...

Mennyi az esélye, hogy lebukok, ha jogtalanul kiállított nyugdíjas bérletigazolvánnyal utazok?

Figyelt kérdés
Ismerek egy bérletpénztárost, aki jogtalanul állít ki bérletigazolványokat jó pénzért. Elméletileg az ellenőr nem tudja, de nem is teheti, hogy ellenőrzi, hogy nekem jár-e ilyen igazolvány, illetve ha lebukok ez max. csalás, nem okirathamisítás, mert eredeti az igazolványt csak jogtalanul használom.
2012. nov. 5. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Én ugyanígy vagyok a kismama bérlettel :) Az ellenőröket marhára nem érdekli
2012. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
NA! Kérem az elérhetőségét.... nekem is kéne ilyen ember, csak én nem találok :((
2012. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Joga van ellenörizni a nyugdíjas szelvényt kell mellé bemutatni.

A magánokirat hamisítást az is elköveti aki használja.

MÁV-nál dolgozom, rengeteg ilyen ügyünk van.


Ha átruházzák az igazolványt akkor is kap büntetést a visszaélö és a tulajdonos is. És rendörségi eljárás is mindkét személy ellen indul.

Nem jô ezzel játszani...

2012. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó nyugdíjszelvény van mellette, természetesen

DE azt hogy tudja ellenőrizni hogy jár nekem (kis számítógép van a bkv ellenőrnél)

2012. nov. 5. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van az az új nyugdíjas szelvényed, akkor hivatalosan is jár.

Ha nem jár akkor nincsen.

2012. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!