Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ellenőr kiveheti a kezemből...

Az ellenőr kiveheti a kezemből a papírjaimat, ha azok érvényesek?

Figyelt kérdés
Amikor jönnek az ellenőrök, nézik mindenki bérletét, és az enyémet minden alkalommal (!!) kiveszik a kezemből az érvényes bérletemet, hogy megnézzék. Van joguk ezt csinálni? Mert engem zavar.

2012. nov. 8. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

egyedül a személyidet nem vehetik el, de ha te átadod akkor azt is megtehetik. személyit csak rendörnek vagy köteles megmutatni, de pl akkor is megmutatod ha valami máshoz kell, és ez a te érdeked.


de bérletet tuti. most rengeteg bérlet hamisítás volt, és sokszor egy pecsét is el van mosódva.

nem tudom ez miért problémás neked. valószínü valamid el van mosódva. esetleg legközelebb kérdezd meg hogy a tiedet miért veszi el minden ellenör, és akkor megtudod a választ.

2012. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az ellenőr nem hivatalos személy, semmit nem vehet ki a kezedből. Köteles vagy felszólításra megmutatni neki a bérletet úgy, hogy lássa az érvényességét, de ki nem veheti a kezedből.

Ezért mennek manapság már közterületesekkel az ellenőrök, mert ők már hivatalos személyek, akik igazoltathatnak.

2012. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A bérletet elkérheti, ahogy a jegykezelő a moziban elkéri a jegyed, mikor bemész. Az a saját belső iratuk. A személyes irataidat viszont nem kell átadnod.

A közterületeseket viszont, akikkel együt portyáznak, nem tudom, de azt hiszem, nekik már át kell adnod. (Nem eszküszöm meg.)

2012. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem örülök, ha ezzel feltartanak, de megértem, hogy szükséges a hamis bérletek kiszűrése érdekében. (Mondjuk ellenőr legyen a talpán, aki meg tud engem állítani, mert eléggé lendületesen közlekedek mindenfelé.)
2012. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A kezedből semmit sem vehet ki!! A rendőr is ha igazoltat megkér hogy vedd ki a tokból tárcából stb-ből a személyidet mert még ő sem nyúlhat bele azokba!! Nem hogy egy ellenőr.
2012. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem veheti ki, csak meg kell mutatnod neki.

Én sem adnám oda neki, nincs az a pénz. Az már más, hogy bambulja ezerrel, hogy beazonosítson.

2012. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Valamennyi jegyet, bérletet, bérletigazolványt és bérletszelvényt, vagy utazásra jogosító igazolványt/igazolást ellenőrzéskor át kell adni az ellenőrzést végző személynek.


Ez nem azt jelenti, hogy kiveheti a kezedből, de kérésre bizony át kell adni, nem csak mutogatni.

2012. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jegyet, bérletet ki. Rá is van írva hogy át kell adni a vizsgálónak ha kéri
2013. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!