Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért vált zöldre az ajtónyitó...

Miért vált zöldre az ajtónyitógomb, még az állomás elött?

Figyelt kérdés

Nap mint nap utazom BDV motorvonattal,valamint V43-al továbított 'Bmx' kocsikkal.Megfigyeltem,hogy mielött a vonat beér a nyugatiba,sokszor megáll annál a résznél,ahol a hajléktalanoknak van fenntartva egy vagon.

Ott mindig zöldre vált az ajtónyitó lámpa.

Miért?Hisz szerintem nagyon veszélyes ha valaki ott leszáll.

Egyébként nem csak ott,több helyen is láttam,ha megáll a vonat a nyílt pályán,ki lehet nyitni az ajtót.

Miért van ez?



2012. nov. 22. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Talán sebességfüggő lehet az ajtóvezérlés, más nem jut eszembe.
2012. nov. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 70-es vonal lesz:)


A BDV-nél nem hiszem, hogy ilyen megtörténne, szerintem azt félrenézted. V43+BMX esetében viszont így van. Ugyanis a V43 nem képes vezérelni az ajtókat. Tehát sebességtől függően működnek. Ha áll a vonat(mindegy hol), lehet nyitni az ajtókat. Elinduláskor is nyitott ajtókkal indul és mikor elér egy meghatározott sebességet(kb. 20Km/h), akkor záródnak.

2012. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen mozdony húzza a vonatot. Sajnos nem mindegyikből vezérelhetők az ajtók, és ahogyan azt már leírták előttem is, sebességfüggő, hogy mikor nyithatók az ajtók és mikor záródnak.
2012. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ez a 70-es vonal,és valóban,a BDV-nél tényleg nem fordul elő.

Köszönöm a felvilágosítást,így már értem a dolog miértjét:)

2012. nov. 22. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ilyenkor sebességfüggő az ajtóvezérlés, de nem 20 km/h-nál zár, hanem 5-nél, illetve 5 alatt enged nyitni.


A posta Bhv-kon pl. minden kocsin van egy kapcsoló, amivel be lehet állítani, hogy központi vezérléssel lesz a nyitásengedély kiadva, vagy pedig a sebességtől függjön (egyedi). Ezt akkor kell átkapcsolni, ha a hozzá tartozó 2000-es sorozatú V43 helyett bármely más mozdony húzza ezeket a kocsikat, ekkor sebességfüggő lesz. Ha viszont nincs egyediben, és 2000-es szili húzza, és össze van rakva rendesen az UIC-kábel, akkor csak a megfelelő nyitásengedély kiadása után nyithatók az ajtók, tehát az említett hajléktalanszállónál nem. Egyébként miért lenne veszélyes? A régi, kézzel nyitható ajtós kocsikból is le tudna szállni bárki, sőt, ott még 120-nál is. Ahhoz képest akkor még biztonságos is.

2016. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!