Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha kimaradt/késett 2 vonatod...

Ha kimaradt/késett 2 vonatod egymás után és nem vártál a 3-ra, akkor később kaphatsz róla igazolást a MÁVtól, vagy csak akkor, hogyha a késő vonattal mész be az állomásra?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy én MÁV-osokat meg az emberekhez való hozzáállásukat ismerem, szerintem csak akkor kapsz igazolást, ha a késő vonattal bemész. De nyugodtan borítsd rájuk az asztalt, helyettem is, légyszi!
2012. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy én az utasokat és az általános intelligenciáljukat ismerem, biztosan meg fogja köpködni az összes vasutast akivel épp találkozik.


Ahogyan ráborítjuk az asztalt minden eladóra, ha a tescoban nem volt hupikék nyalóka, hiszen az elszenvedett sérelemért mindenki kollektívan felelős, aki valaha is a kereskedelemben dolgozott.


Remélem kedves első válaszoló, néha azért szoktál gondolkodni is, még ha egy kicsit fájdalmas is.

2012. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: Az indulási állomásodon van pénztár, vagy forgalmi szolgálat? Akkor ott helyben tudnak igazolást kiadni a kimaradt vonatról, megmondod melyik vonat lett volna az, és ízt írja a késésigazolásra, hogy kimaradt. Esetleg az utána érkezőről is kérhetsz igazolást, hogy az mennyit késett volna.


Ha nincs szolgálat akkor ugye sajna senki nem tud igazolást adni mert nincs ott ember, akkor az érkezési állomáson tudsz kérni, de a kimaradásról és a késésről is kérhetsz.

2012. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nincs váró az állomáson. itt semmi sincs. csak ott tudnák kérni igazolást ahová tartottam volna.

ez most reggel történt, ha teszem azt bemegyek vonattal a célállomásomra 12 körül akkor még kaphatok igazolást a reggeli késésről?

2012. dec. 13. 10:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen kaphatsz. Ha netán megkérdezik, mondd h nem volt már időd bejönni.
2012. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen!!
2012. dec. 13. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem a kérdésre válaszolok, meg fölösleges is belekötnöm a dolgokba, de abszolút igaza van a másodiknak. Én is szoptam már "a MÁV miatt" -ami valójában egyáltalán nem az ő hibájuk volt, de az ő gépeik késtek,- de tudjátok: ha ennyire nem szeretitek, vagy keressetek más társaságot (Volán), vagy szerezzetek ismerőst, aki hajlandó titeket bevinni minden reggel az iskolátokba úgy, hogy jóformán ingyen elvégzi mindezt (mert ugye 90%-os kedvezményt kapunk a tanulóbérletre). Csak manapság nagyon divatos lett szidni minden közlekedési társaságot - meg úgy általában minden vállalatot. (Bár az tényleg igaz, hogy röhejes az, hogy a kétcentis hó ennyire felkészületlenül tudja érni őket.)
2012. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kaptam igazolást! Nem akartak adni, de egy idős bácsika volt. Odamentem, mondtam, hogy

-igazolást szeretnék kérni a ma reggeli késésről

-az már rég volt.

(kis szünet)

-most jött be? (de. 10-11 lehetett)

-igen. reggel nem tudtam bejönni a késések miatt, mert már nem lett volna értelme, és később amúgyis bekellett volna jönnöm.

-rendben.


és adott. de ha nem egy ilyen rendes embert fogok ki, akkor nem kaptam volna. tehát mindenki aki teheti a késő vonattal utazzon, ha igazolásra van szüksége!!

2013. jan. 5. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!